+ 421 905 308 055 info@biodrogainstitut.sk

HISTÓRIA KOZMETICKEJ ZNAČKY BIODROGA

Zakladateľ rodinnej firmy Walter Friedmann sa od roku 1936 intenzívne venoval dlhoročnej vedeckej práci v extrahovaní rastlinných účinných látok a podrobnému skúmaniu ich účinkov. Zbieral tak cenné skúsenosti vo výskume, ktoré neskôr uplatnil pri výrobe kozmetických preparátov na prírodnej báze.

V roku 1939 si Walter Friedmann otvoril v blízkosti zámku Sanssouci u Postupimi prvý beauty salon, ktorý sa názýval: „Friedmann moderné kadernícke umenie a novodobá kozmetika“. Svoju spoločnosť krátko na to pomenoval: Cosmétique SANS SOUCIS, v preklade veľmi výstižne „bez starostí“.

Rok 1939 je teda udávaný ako rok vzniku rodinnej firmy zaoberajúcej sa vývojom a výrobou prírodných kozmetických produktov, neskôr ako kozmetická značka SANS SOUCIS. Pre túto značku vyvinul tiež prvé dekoratívne produkty, ako napr. púder, rúž a lak na nechty.

Šesdesiate roky nastolili nový smer vo vývoji kozmetiky. Zvýšil sa celosvetový záujem o prírodné kozmetické produkty s viacej koncentrovanými aktívnymi látkami. Nastal ten správný čas pre uvedenie produktov novej kozmetickej značky BIODROGA, ktorej názov spojil dve oblasti : bio = biologický a droga = rastlinný pôvod. Názov ešte pôvodne skrýval v tej dobe veľmi dôležitý dodatok Biological Beauty Care Systeme, v preklade Biologické systémy krásy. Túto filozofiu si udržuje i v súčastnosti.

Prvýkrát bola kozmetická značka BIODROGA úspešne predstavená verejnosti v roce 1959 na medzinárodnom kongrese CIDESCO v Luzerne vo Švajčiarsku. Jej vývoj bol tak rýchly, že sa v priebehu niekoľkých rokov osamostatnila a v roku 1964 vykročila vlastnou cestou. Bola právom nazývána kozmetikou modernou, inšpiratívnou a výnimočne šetrnou pri zachovaní maximálnej účinnosti.

Kozmetická značka BIODROGA je svetoznámou značkou s viac ako päťdesiatročnou tradíciou.