+ 421 905 308 055 info@biodrogainstitut.sk

inovationINOVÁCIA A NOVINKY

Inovované receptúry

Firma BCG BADEN-BADEN, Cosmetics Group AG pravidelne inovuje prepracováva a modernizuje jednotlivé produktové rady značky BIODROGA.
Do receptúr produktov sú zakomponované vždy najnovšie účinné látky. Sú využívané prírodné zložky v najčistejšej forme, bioaktívne komplexy zložené z niekoľkých látok v maximálne možnej koncentrácii a najmodernejšie, stopercentne fungujúce biotechnologické zložky.
Každý z produktov má svoje špecifické vlastnosti, ktoré sú u každého z nich presne špecifikované jednotlivými ikonami

S OCHRANNÝM FaktorOm (Sun protection factor – SPF)

Produkty s ochranným slnečným filtrom sú jedným z najdôležitejších faktorov proti predčasnému starnutiu pokožky, a to 365 dní v roku. UV lúče sú pre pleť škodlivé aj keď slnečné žiarenie nie je intenzívne, a to i v prípade, keď je zatiahnuté alebo prší. Svetelnú ochranu kozmetických produktov tvorí substancia filtrov, ktoré pôsobia ako ochranný štít medzi pokožkou a slnečnými lúčmi. Rozlišuje sa chemický a fyzikálny ochranný filter. Chemické ochranné svetelné filtre sú UV filtre, ktoré pôsobia priamo v pokožke, kde absorbujú slnečné UV žiarenie slnka. Fyzikálne alebo minerálne svetelné filtre obsahujú svetlo lámajúce minerály a pracujú na povrchu pleti. Odrážajú UV lúče dopadajúce na pokožku a zabraňujú tak ich preniknutiu do kože. Tieto fyzikálne svetelné filtre sú obzvlášť ideálne pre deti a citlivú pokožku. Avšak svetelné filtre majú svoje časové obmedzenie pri ich pôsobení na pleť a neposkytujú absolútnu ochranu pleti, ktorá je dlhodobo, neuvážene a často vystavená pobytu na slnku.

S BIOAKTÍVNYMI ZLOŽKAMI

Rozoznávame dve základné skupiny bioaktívnych zložiek. Najskôr bioaktívne prírodné substancie, ktoré vytvárajú rastliny. Ich mnohopočetné metabolické produkty môžu byť použité do textúr kozmetických produktov. Ďalej tiež biotechnologicky vyrobené účinné látky, ktoré vyvíjajú „biologicky aktívny“ účinok na metabolizmus kože. Bioaktívne zložky všeobecne pomáhajú vybudovať ochrannú bariéru pokožky a stimulovať jej vlastné obnovovacie procesy.

S BIOAKTÍVNYM ANTI-AGE KOMPLEXOM

Multifunkčný anti-age komplex účinných látok sa skladá z extraktu kmeňových buniek stromu argan a z biopeptidov. Extrakt z kmeňových buniek stromu argan oživuje a chráni kmeňové bunky pokožky. Má na tieto bunky pleti štúdiami preukázaný impulzívny účinok. Zaistí pokožke výrazný anti-aging efekt, viacej pevnosti, hustoty i elasticity a redukuje hlboké vrásky. Bioaktívne peptidy, tvorené tripeptidmi a tetrapeptidmi, stimulujú pokožku k výkonnejším prirodzeným funkciám. Posilnia sieť kolagénových vlákien a aktivujú tvorbu
kolagénu. Pomáhajú vyrovnať a zahladiť vrásky a línie. Zaistia správne obnovovacie funkcie pleti a zvýšia ich pružnosť a odolnosť. Bioaktívny anti-age komplex je zacielený na zrelú, zaťaženú pokožku s prejavmi starnutia.

S BIOAKTÍVNYM NUTRI KOMPLEXOM

Bioaktívny Nutri komplex sa skladá z účinnej látky Revitalin® a  bio-oligopeptidov. Revitalin® je biologicky aktívna, účinná substancia, ktorá vzniká z proteínových zlúčenín cukru (glykopolypeptidov). Aktivuje prirodzenú, dostatočnú výmenu kyslíka medzi kožnými bunkami a podporuje dôležité metabolické procesy pokožky. Bio-oligopeptidy sú zapojené do regeneračných procesov pokožky, stimulujú produkciu nového kolagénu a posilňujú epidermis. Pomáhajú vyplniť prvé vrásky „zvnútra“. Bioaktívny Nutri komplex je určený predovšetkým pre unavenú, nedostatočne okysličenú pleť s nevýrazným, bledým tónom.

S BIOAKTÍVNYM PURAN KOMPLEXOM

Bioaktívny Puran komplex je zložený z účinnej látky BioEcolia® a panthenolu. BioEcolia®, biotechnologicky vyrábaný mnohonásobný cukor, podporuje prirodzenú bakteriálnu flóru pokožky. Zabraňuje vzniku a šíreniu škodlivých baktérií, ktoré sú považované za pôvodcu zápalov a nečistôt pleti. Masívne posilňuje ochranný kyslý plášť pokožky, predchádza vzniku zápalových procesov a výrazne urýchľuje hojenie už existujúcich problémov na pleti. Panthenol (kyselina pantotenová) patrí do skupiny vitamínov B – B5. Podporí delenie kožných buniek a liečivé procesy pokožky. Optimalizuje hladinu hydratácie, pôsobí proti zápalom, chráni proti podráždeniu, zmierni svrbenie a má vyhladzujúci účinok. Bioaktívny Puran komplex je zameraný na problematický typ pleti s výskytom zápalov, vyrážok, rozšírených pórov atď.

S BIOAKTIVNÍM REPAIR KOMPLEXEM

Bioaktívny Repair komplex obsahuje Phyto extrakt kmeňových buniek alpskej ruže a Repair komplex. Extrakt kmeňových buniek alpskej ruže zaistí anti-age efekt, chráni kmeňové bunky pokožky pred klimatickým stresom, UV žiarením a zabraňuje ich poškodeniu. Minimalizuje stratu vody, eliminuje línie i vrásky a dodá pleti dôležitý ochranný štít. Repair komplex aktivuje a podporí prirodzenú funkciu obnovy buniek pokožky, ktoré boli ovplyvnené či poškodené pôsobením svetla. Posilní vlastnú schopnosť opravy pleti až o 30 %. Zabráni poškodeniu pleti svetlom a predchádza predčasnému vzniku vrások. Viditeľne zmierňuje existujúce vrásky. Bioaktívny Repair komplex je určený pre pleť vystavenú klimatickým vplyvom, teplotným výkyvom a svetelnému žiareniu.

S BIOAKTÍVNYM SENSITIVE KOMPLEXOM

Bioaktívny Sensitive komplex je zložený z Derma Membrane komplexu(DMC) a panthenolu. Derma Membrane komplex (DMC) je inteligentný systém vytvorený  niekoľkými veľmi účinnými zložkami, ktoré sú veľmi podobné a v niektorých prípadoch i totožné so zložkami ľudskej pokožky. DMC sa často označuje ako „pokožke príbuzný“. Tvorí základ transportného systému prenášajúceho účinné látky do pleti a zaistí jemnú ľahko vstrebateľnú textúru produktov, bez toho aby do nich museli byť pridané zaťažujúce emulgátory. Prostrednictvom takto vytvorenej receptúry sa účinné látky dopravia priamo, rýchlo a úplne hladko do spodných vrstiev pokožky a je výrazne navýšený ich účinok. Panthenol (kyselina pantotenová) patrí do skupiny vitamínov B (B5) a je veľmi dôležitá pre správnu keratinizáciu pokožky. Mierni prejavy precitlivelosti a odstráni nepríjemný pocit svrbenia či pálenia na povrchu pleti. Zníži začervenanie pleti a podráždenie zapríčinené rôznymi faktormi napr. pôsobením svetla. Urýchli hojenie a podporí liečivé procesy pokožky. Súčasne posilní delenie kožných buniek a zvýší hladinu hydratácie. Bioaktívny Sensitive komplex je určený pre dočasne či stabilne precitlivelý typ pleti.

S BIOAKTÍVNYM MOISTURE KOMPLEXOM

Bioaktívny Moisture komplex je zložený z kyseliny hyaluronovej, super kyseliny hyaluronovej a účinnej látky Madecassoside. Kyselina hyaluronová patrí do skupiny mucopolysacharidov (viacnásobný cukor). Je schopná viazať až 6000 krát viacej vody než je jej samotná hmotnosť. To je ideálne predovšetkým proti viditeľným známkam starnutia, ako sú vrásky a línie. Kyselina hyaluronová je prirodzenou súčasťou ľudského organizmu a väčšina jej podielu je v koži, kde posilňuje súdržnosť pokožkových buniek. Jej obsah v ľudskom tele pôsobením rôznych faktorov kolíše. Už od 25.roku veku klesá produkcia kyseliny hyaluronovej. Vo veku 60-tych rokov ostáva v ľudskom tele iba 10% z počiatočného množstva kyseliny hyaluronovej. Existujú dva varianty kyseliny hyaluronovej: Kyselina hyaluronová (vysokomolekulárna) má intenzívny hydratačný účinok a dodanú vlhkosť v pokožke dlhodobo viaže. Zjemňuje vrásky a línie zo sucha. Chráni pleť pred presušením a stratou elasticity. Super kyselina hyaluronová (nízkomolekulárna) má na základe svojej modifikovanej molekulárnej štruktúry, oproti vysokomolekulárnej kyseline hyaluronovej, vyšší anti-age efekt a vyššiu schopnosť udržať dlhodobú zásobu vody v pokožke. Madecassoside, je súčasťou rastliny Centella Asiatica, ktorá rastie na Madagaskare a používa k stimulácii pleti vlastné proteíny. Bioaktívny Moisture komplex je určený predovšetkým pre nedostatočne hydratovanú pleť, s presušeným reliéfom a vráskami zo sucha.

ŽIADNA PARFUMACIA

Všetky parfumové látky majú v kozmetických produktoch maskujúcu funkciu či dezodoračný a vonný účinok. Zmenšujú alebo pohlcujú základnú, niekedy nie príliš príjemnú vôňu účinných látok obsiahnutých v produktoch alebo potláčajú nepríjemný telesný pach. Všeobecne môžu parfumy spôsobiť podráždenie pokožky a vyvolať alergické reakcie. V priemere každý piaty typ pokožky, na ktorý sú nanesené parfumované produkty reaguje precitlivelo a alergicky. Kozmetické produkty bez obsahu parfumácie sú šetrnou starostlivosťou pre citlivú pokožku náchylnú k alergiám.

ŽIADNÉ MINERÁLNE OLEJE

Minerálny olej, vazelína, tekutý parafín, parafínový olej, mikrokryštalický vosk, ozokerit vosk alebo napr. ceresin sú čistené oleje bez zápachu, ktoré boli v kozmetickom priemysle používané dlhú dobu, lebo málokedy spôsobujú alergiu alebo podráždenie pokožky. Minerálne oleje zostávajú na povrchu pokožky a tu rozvíjajú svoj ochranný účinok. Oproti tomu rastlinné oleje sú látky veľmi podobné prírodným lipidom ľudskej pokožky a prenikajú priamo do jej hornej vrstvy.

ŽIADNE PARABENY

Parabeny (Isobutyl parabeny, Ethyl parabeny, Methylparabeny, Propylparabeny, Butylparabeny) sú konzervačné látky, ktoré boli v kozmetických produktoch používané veľa rokov, aby chránili produkt pred škodlivými baktériami. V základe sú parabény vedené v kozmetike ako obsahové látky v pozitívnom zmysle, môžu byť preto používané k účinnej ochrane pokožky proti bakteriálnemu napadnutiu. Ale môžu spôsobovať alergické reakcie a väčšinou nie sú kompatibilné k citlivému typu pleti. V posledných rokoch sú parabény často nahrádzané inými obsahovými látkami s konzervačnými a antimikrobiálnymi vlastnosťami. Kritickým faktorom tiež je, že sú vo svojej štruktúre veľmi podobné ženskému pohlavnému hormónu estrogénu, a existuje podozrenie, že pri absorbovaní do pokožky narúšajú hormonálnu rovnováhu v tele. Nedá sa však s určitosťou dokázať, že sú zdraviu nebezpečné a to na základe štúdií a získaných skutočnostiach nemeckým úradom pre hodnotenie rizík.

ŽIADNE EMULGÁTORY

Emulgátory sú látky, ktoré vytvárajú zo zmesi vody a olejových zložiek emulzie. S vyššou koncentráciou emulgátorov stúpa nebezpečenstvo narušenia dôležitej kožnej bariéry.
Najúspešnejšou a štúdiami podloženou alternatívou za zaťažujúce emulgátory sú pokožke identické ceramidy alebo alternatívne základy pleťových krémov ako je napr. Derma Membran Complex (DMC). Tieto zložky sú ideálne pre citlivú a problematickú pleť. Derma Membran Complex (DMC) je inteligentný systém vytvorený z niekoľkých veľmi účinných zložiek a je často označovaný ako „pokožke príbuzný“, pretože je modelovaný nielen s vysokou fyzikálnou podobnosťou k štruktúre pleti, ale taktiež vzhľadom na obsiahnuté membránové zložky pokožky, ako sú phospholipidy, squalan, ceramidy alebo triglyceridy. DMC je kompatibilný s kožou a tvorí základ transportného systému prenášajúceho účinné látky do jej spodných vrstiev. Zaistí jemnú ľahko vstrebateľnú textúru produktov, aby sa do nich nemuseli pridávať zaťažujúce emulgátory. Účinné látky sú tak dopravené priamo, rýchlo a hladko do pokožky, prekonajú všetky bariéry a je výrazne navýšená ich účinnosť. Produkty s obsahom DMC sú nad mieru znášanlivé, ponúkajú okamžitý efekt a pomáhajú znovu obnovovať prirodzenú ochrannú bariéru pokožky.

ŽIADNE POLYETHYLENGLYKOLY /PEG/

Polyethylenglykoly – krátce PEG –sú chemické zlúčeniny, ktoré účinne kombinujú lipidy a vlhkosť. Zaisťujú ľahkú formuláciu kozmetických produktov podobne ako emulgátory. Pre rozpoznanie sú v INCI zozname účinných látok často označované skratkou PEG a príslušným číslom. Typickým príkladom polyethylenového glykolu je Lauryl ether sulfát sodný. Laureth-9 sa v kozmetike často používa ako emulgátor a v dermatológii ako lokálne anestetikum. PEG sú teda v kozmetike používané ako povrchovo aktívne, pomocné látky. Používajú sa v závislosti na zložení ako pomocné rozpúšťadlá, emulgátory, povrchovo aktívne látky a zvlhčujúce činidlá. PEG zlepšujú penetráciu, tzn. priepustnosť do pokožky, čo je ideálne pre účinné látky, ale veľmi nebezpečné pre toxické látky, ktoré takto jednoducho prenikajú do pokožky. Z tohto dôvodu je použitie PEG veľmi kontraverzné.

ŽIADNE SILIKÓNY

Silikónové oleje sa delia na vo vode nerozpustné, ako napr. Dimethicone, Cyclomethicon, Cyclopentoxilaza, Dimethiconol, a vo vode rozpustné silikóny, ako sú Amodimethicone, Polysiloxany, PEG/PPG-14/4 Dimethicony nebo Dimethicon Copolyol. Tvorí na povrchu kože vodu odpudzujúcu vrstvu, ktorá chráni pred stratou hydratácie. Komplexne nie sú známe žiadne alergie na tieto obsahové látky. Silikónové oleje sú trvalé, fixujú vôňu na pokožke a nespôsobujú pocit mastnoty.  Príliš veľká koncentrácia v pleťových krémoch môže akumulovať pot pod povrchom pokožky. Preto musí byť ich koncentrácia zvolená veľmi citlivo.

ŽIADNE VÔNE

Od roku 2003 je povinnosť uvádzať na kozmetických produktoch samostatne niektoré obsahujúce vône, ktoré prekročia limity ich koncentrácie, aby sa predchádzalo včas alergickým reakciám. V zozname týchto látok sú ako prírodné tak i syntetické zložky. Medzi ne patrí mimo iného limonen, citral a benzylalkohol. Kozmetické produkty bez obsahu vonných zložiek sú šetrnou starostlivosťou pre citlivú pokožku náchylnú k alergiám.

ŽIADNE FARBIVÁ

Pridané farbivá v kozmetických produktoch majú len jednu funkciu, a to je zmeniť farbu a zatraktívniť vzhľad textúry a nemajú teda žiadnu špeciálnu úlohu. Farbivá sú obvykle známe pod označením CI plus päťmiestne číslo = colour index number. Napríklad: CI 77891 je minerál titanium dioxide, ktorý slúži ako fyzikálny ochranný filter. Použitie chemických farbív sa výrazne znižuje na minimum, lebo nijak nie je nevyhnutný pre receptúry produktov. Predovšetkým stresovaná, citlivá pokožka alebo pleť s tendenciou k alergickým reakciám väčšinou neprijíma tieto zaťažujúce zložky.

S ANTI-OXIDANTMI

Antioxidanty sú dôležité látky, ktoré sú schopné zachytiť voľné radikály. Bývajú preto často označované ako tzv. lapače voľných radikálov. Radikál je molekula, ktorá obsahuje nepárový (single) elektrón. Za normálnych okolností sú elektróny párové a majú nízky energetický stav. Radikály sú však vysoko reaktívne, útočia na iné molekuly a spôsobujú reťazové reakcie. Radikály môžu spôsobiť poškodenie kože či tela. Antioxidanty neutralizujú pôsobenie voľných radikálov na pokožke, neumožnia vznik reťazovej reakcie a zabránia ich negatívnemu pôsobeniu či poškodeniu kože.

S OBSAHOM ENZÝMOV

Enzým je jednoduchá či zložená bielkovina, ktorá riadi väčšinu biochemických procesov v živých organizmoch. V kozmetických produktoch sú tieto látky využité cielene, a to napríklad na minimalizovanie hyperpigmentácie kože alebo k odstráneniu odumretých buniek pokožky. Príkladom enzýmov použitých v produktoch je Papain, získaný z papáje, alebo bromelain vyskytujúci sa v ananáse).

S UV-OCHRANOU

UV ochrana v kozmetických produktoch je veľmi dôležitá pre každodennú starostlivosť o pokožku. Zabraňuje negatívnemu pôsobeniu UV lúčov na pokožku a možnému poškodeniu pleti.

S KYSELINOU HYALURONOVOU

Kyselina hyaluronová telu vlastný, cukru podobný polymer, ktorý patrí do skupiny mucopolysacharidov (viacnásobný cukor). Je schopná viazať až 6000 krát viacej vody ako je jej vlastná hmotnosť. To je ideálne predovšetkým proti viditeľným známkam starnutia, ako sú vrásky a línie. Kyselina hyaluronová je prirodzenou súčasťou ľudského organizmu a väčšina jej podielu je v koži, kde posilňuje súdržnosť pokožkových buniek. Jej obsah v ľudskom tele pôsobením rôznych faktorov kolíše. Už od 25.roku života klesá produkcia kyseliny hyaluronovej. Vo veku 60-tych rokov sa nachádza v ľudskom tele iba 10% z počiatočného množstva kyseliny hyaluronovej.
Existujú dva varianty kyseliny hyaluronovej: Kyselina hyaluronová (vysokomolekulárna) má intenzívny hydratačný účinok a dodanú vlhkosť v pokožke dlhodobo viaže. Zjemňuje vrásky a línie zo sucha. Chráni pleť pred presušením a stratou elasticity. Super kyselina hyaluronová (nízkomolekulárna) má na základe svojej modifikovanej molekulárnej štruktúry, oproti vysokomolekulárnej kyseline hyaluronovej, vyššiu schopnosť udržať dlhodobú zásobu vody v pokožke. Navyšuje hladinu hydratácie, zjemňuje vrásky a línie zo sucha. Má ochranné a vyhladzujúce vlastnosti.

S prírodnými vonnými látkami

Vonné látky prírodného pôvodu sú prevažne získané z rastlín. Používajú sa výlučne pri prírodných kozmetických produktoch. Niektoré z prírodných vonných substancií môžu byť v koncentrácii, ktorá nezodpovedá potrebám pokožky u ľudí, ktorí trpia alergiami. Je preto nutné odovzdať včas informácie o ich obsahu v produkte.

S PEPTIDAMI

Peptidy sú vysoko efektívne anti-aging zložky so signálnou funkciou pre pokožku. Jedná sa o organické zlúčeniny, zložené z niekoľkých reťazcov aminokyselín, schopné pozitívne ovplyvniť jednotlivé funkcie ľudského tela. Zabezpečujú správny rast buniek pokožky a obnovu kože. Podporujú tak proces regenerácie pleti. Existuje niekoľko variant peptidov, ako tripeptidy, tetrapeptidy, hexapeptidy, oligopeptidy atd. Jednotlivé peptidy majú rôzne režimy činností, ako napríklad: stimuláciu kolagénu a kyseliny hyaluronovej (tripeptidy, tetrapeptidy), viditeľné zlepšenie pružnosti pokožky (oligopeptidy, tripeptidy) alebo pozitívny vplyv na mimické vrásky (hexapeptidy) atď. Všeobecne sa dá povedať, že akékoľvek varianty peptidov zaistia citeľný anti-age účinok a majú významné postavenie v oblasti starostlivosti o pleť.

S VITAMÍNMI

Vitamíny v kozmetických produktoch majú rozličné účinky. Patria k prírodným substanciám, ktorých klinický účinok je vedecky preskúmaný a podložený. Pomáhajú stimulovať stavbu nových buniek, podporujú pleti vlastnú regeneráciu, predchádzajú procesom predčasného starnutia a pôsobia ako efektívne antioxidanty.

S DMC (Derma Membrane Complex)

Derma Membrane Complex (DMC) je štúdiami podložená, stopercentne fungujúca alternatíva za zaťažujúce emulgátory. Jedná sa o inteligentný systém vytvorený  z niekoľko veľmi účinných zložiek a je často označovaný ako „pokožke príbuzný“, pretože je modelovaný nielen s vysokou fyzikálnou podobnosťou ku štruktúre pleti, ale tiež s ohľadom na obsiahnuté membránové zložky pokožky, ako sú phospholipidy, squalan, ceramidy alebo triglyceridy. DMC je kompatibilné s kožou a tvorí základ transportného systému prenášajúceho účinné látky do ich spodných vrstiev. Zaistí jemnú ľahko vstrebateľnú textúru produktov, bez toho, aby do nich museli byť pridané zaťažujúce emulgátory. Účinné látky sú tak dopravené priamo, rýchle a celkom hladko do pokožky, prekonajú všetky bariéry a je výrazne navýšená ich účinnosť. Produkty s obsahom DMC sú enormne znášanlivé, ponúkajú okamžitý efekt a pomáhajú znovu obnovovať prirodzenú ochrannú bariéru pokožky.

S OBSAHOM KYSELÍN

Najčastejšie sa v kozmetických produktoch používajú alfa hydroxy kyseliny (AHA), beta hydroxy kyseliny (BHA) a poly-hydroxy kyseliny (PHA).

AHA (kyselina alfa-hydroxy), sú rozpustné vo vode . Jedná sa o kategóriu kyselín do ktorej sa radia kyselina glykolová, kyselina mliečna, kyselina citrónová a kyselina vinná a sú tiež obecne známe pod pojmom ovocné kyseliny. Produkty s obsahom AHA kyselín v rôznej koncentrácii sú cielene určené k správnej regenerácii a obnove pokožky. Pozitívne ovplyvňujú hyperpigmentáciu, vyhladzujú štruktúru pokožky a redukujú vzniknuté línie, vrásky, rozšírené póry a ďalšie nerovnosti pokožky. Zabraňujú nadmernému presušeniu pleti a naopak a regulujú nadmernú tvorbu kožného mazu.

PHA (kyselina poly-hydroxy), mimo iné kyselina laktobionová, pôsobí podobne ako AHA kyseliny. Vzhľadom k ich väčšej molekule sú tieto kyseliny menej dráždivé. Takže je tento typ kyselín dokonale znášaný citlivou pokožkou.

BHA (kyselina beta-hydroxy) sú rozpustné v tukoch. Preto môžu preniknúť až do mazových žliaz, odstrániť zablokované kožné bunky a uvoľniť upchané ústie mazovej žľazy. Redukujú čierne bodky, pupienky a upchaté póry. Do tejto skupiny kyseliny patrí kyselina salicylová. Jedná sa o rovnaký typ kyseliny, ktorý sa používa v lieku aspirín. Kyseliny BHA sú schopné prečistiť pokožku hlboko do pórov, zbaviť ju nečistôt a vyhladiť jej povrch.

Dermatologicky testované

Jednotlivé obsahové zložky v produktoch a hlavne konečné produkty sú dlhodobo vystavené podrobným dermatologickým testom, z hľadiska maximálnej šetrnosti, znášanlivosti a účinnosti. Testy sú zaisťované pod vedením skúsených dermatológov s dlhoročnou lekárskou praxou.