+ 421 905 308 055 info@biodrogainstitut.sk

ÚČINNÉ LÁTKY (INGREDIENTS)

Prírodné substancie, ako sú rastlinné oleje alebo extrakty, a biotechnologické účinné látky tvoria základ všetkých prírodných produktov značky BIODROGA.

Jednotlivé používané zložky a prírodné látky sú starostlivo skúšané a kontrolované. K splneniu vysokých parametrov kvality sú vykonávané dlhodobé štúdie a množstvo testov. Tieto štúdie a testy nie sú realizované na zvieratách.
Všetky obsiahnuté účinné látky sú podľa právnych ustanovaní na balení prostukov špecifikované podľa INCI, čo je skratka pre International Nomenclature Cosmetic Ingredients, tzn. Medzinárodné označenie pre kosmetické obsahované látky.

Podarilo sa úplne vylúčiť používanie zaťažujúcich emulgátorov a nahradiť ich inými, veľmi šetrnými a modernými látkami, ktoré zaručujú možnosť aplikácie aj na extrémne citlivé typy pleti.

Ako konzervačné látky sú prevažne využívané prírodné zložky, ktoré majú dvojaký efekt. Ako napríklad vitamín E, ktorý pôsobí nielen rgeneračne na pleť, ale jeho obsah zabraňuje zožltnutiu produktu a predlžuje tak jeho samotnú životnosť. Ďalšie zložky, ktoré sú využívané ako konzervanty produktov, sú do textúr vkladané veľmi citlivo s ohľadom na ochranu a správny chod jednotlivých funkcií pokožky.

A

ALGIN

 INCI: ALGIN

Získava sa z hnedých rias, ktoré sú mimoriadne bohaté na minerálne látky. Skľudňuje podráždenie, optimalizuje väzbu vlhkosti v pokožke a podporuje regeneráciu pleti.

ALLANTOIN

INCI: ALLANTOIN

Získava sa väčšinou z rôznych druhov koreňov rastlín. Stimuluje tvorbu nových buniek pokožky a podporuje regeneráciu pleti.

ALOE VERA EXTRAKT

INCI: ALOE PRÍPADNE ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT

Získava sa z listov rastliny aloe vera. Je bohatý na aminokyseliny, enzýmy a rôzne minerálne soli. Na základe komplexného zloženia má rôzne účinky na jednotlivé funkcie pokožky. Dostatočne viaže hydratáciu, podporuje tvorbu buniek pokožky, má vyhladzujúce a skľudňujúce schopnosti.

ANTIFLOGISTICUM

INCI: PANTHENOL, AMMONIUM GLYCYRRHIZATE, UREA, ALLANTOIN

Obsahuje rôzne substancie, ako je panthenol, allantoin atd., ktoré majú znecitlivujúci účinok. Sú antialergické, skľudňujú podráždenie a majú ochranný účinok pred svetelnými paprskami.

AQUARICH

INCI: EUPHRASIA OFFICINALIS EXTRACT

Hydratačná účinná látka, ktorá sa skladá z čierneho ovsa (druh divokého ovsa) a špecifickej frakcie sójových lecitínov. Má vedecky podložený účinok s hĺbkovou hydratáciou do všetkých vrstiev pokožky a kontinuálny 24 hodinový zásobovací efekt. Na povrchu pokožky vytvorí ľahký hydratačno-ochranný film a predcháza tak transepidermálnej strate vody.
Posilňuje pleti vlastnú odolnosť a uvedie podráždenú pokožku opäť do rovnováhy.

AQUACACTEEN

INCI: OPUNTHIA STREPTACANTHA STEM EXTRACT

Účinná látka, ktorá bola používaná Aztékami už pred cca 1 000 rokami ako liečivá rastlina k lekárskym účelom. AquaCacteen sa získava z odolného druhu kaktusu, ktorý rastie v Mexiku. Je bohatý na esenciálne aminokyseliny, antioxidanty (flavonoidy), vitamíny a polysacharidy, ktoré viažu vodu. Tieto komponenty umožňujú efektívnu reguláciu vlhkosti pleti s dlhodobým efektom. Trvale zlepšujú úroveň hydratácie, miernia ľahké podráždenia a sčervenania pleti, vyrovnávajú vysušenie a chránia pleť pred negatívnymi vplyvmi životného prostredia.

AKOGEL

INCI: HYDROGENATED VEGETABLE OIL

Je zmesou palmového oleja a rastlinných olejov a tukov získavaných zo sójových bobov a kokosových orechov. Táto kombinácia dodá pokožke maximálnu výživu, intenzívnu regeneráciu a podporuje jej hladkú štruktúru.

AVOCADOL®

INCI: AVOCADO (PERSEA GRATISSIMA) OIL UNSAPONIFIABLES

Podiel avokádového oleja bohatého na fytosteroly. Fytosteroly sa za normálnych okolností dostávajú na podklade denného príjmu potravy do ľudskej pokožky a sú tak súčasťou ich prirodzeného lipidného filmu. Avocadol® zvyšuje väzbu vlhkosti v tkanive pokožky. Jeho účinok je znateľný predovšetkým na šupinatej a zrohovatenej pleti.

AVOKÁDOVÝ OLEJ

INCI: AVOCADO (PERSEA GRATISSIMA) OIL

Získava sa z plodov avokáda, ktoré obsahují 6 – 25 % oleja. Vďaka vysokému obsahu vitamínov A, B, D, E, lecitínu a fytosterinu je tento olej vhodný predovšetkým pre starostlivosť o suchú pokožku. Pomocou vysokého obsahu kyseliny linolovej a mastných kyselín vyhladzuje suché šupinaté miesta pokožky a dodáva vláčnosť.

AVOCADIN

INCI: AVOCADO (PERSEA GRATISSIMA) OIL UNSAPONIFIABLES

Je získávaný z avokádového oleja. Obsahuje lipidy veľmi podobné lipidom v pokožke. Posilňuje tak prirodzené ochranné funkcie pleti a vyhladzuje suché a šupinaté miesta. Aktivuje rozpustný kolagén pokožky. Súčasne podporuje intenzitu účinkov produktov s obsahom kolagénu.

ARGANOVÝ OLEJ

INCI: ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL

Získáva sa z jadier plodov stromov Argánie trnitej, ktorá rastie v Maroku, z ktorých je lisovaný už po mnoho generácií nezmenenou procedúrou. Obsahuje vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín, vitamínov E, antioxidantov a fytosterolov. Vyznačuje sa antioxidačným efektom a posilňuje bunky pokožky. Má vyhladzujúci a spevňujúci účinok. Dodá ochranu pred vysúšaním pokožky, zpomaľuje proces starnutia pleti a vyhladzuje línie a vrásky.

B

BIO-BUSTYL

INCI: RAHNELLA/SOY PROTEIN FERMENT, PALITOYL OLIGOPEPTIDE

Účinná látka zložená z proteinov a peptidov stimuluje a posilňuje pokožku. Vyznačuje sa efektom podopretia väzinového tkaniva. Súčasne podporuje pružnosť a hladkosť pokožky.

BIOPEPTIDE CL

viz Peptidny komplex

BIOSACHARID

viz Fucogel® 1000

BIO SÍRA

INCI: SULFUR

Žltkastý jemný prášok, ktorý má antiseptický, liečivý a jemne vysušujúci účinok.

BISABOLOL

INCI: BISABOLOL

Bezfarebný viskózny olej, ktorý je hlavnou zložkou silice rumančeka pravého. Má skľudňujúce a protizápalové vlastnosti.

BABASSU OLEJ

INCI: ORBIGNYA OLEIFERA SEED OIL

Olej získaný z palmy olejnej má veľmi silné ošetrujúce a omladzujúce účinky na pokožku.

BIOTECHNOLOGICKÝ EXTRAKT Z MORSKÉHO PLANKTÓNU

INCI: ARTEMIA EXTRAKT

Morský planktón sa skladá z početných mikroorganizmov pasívne sa vznášajúcich v prostredí pomocou morských prúdov a turbulencií. Jeho extrakt podporuje látkovú výmenu pokožky a dodá novú vitalitu a energiu.

BETAIN

INCI: BETAINE

Čiste prírodná rastlinná zložka, ktorá posilňuje pokožku proti strate hydratácie, podporuje jej sviežosť a pevnosť. Ďalej funguje ako posilňujúci element na kapiláre.

C/Č

CERAMIDY 3

INCI: CERAMIDE 3

Pleti identické ceramidy majú vypínajúci a zjemňujúci efekt na línie a vrásky.

CITRÓNOVÝ OLEJ / CITRÓNOVÝ PRÁŠOK

INCI: LEMON (CITRUS MEDICA LIMONUM) OIL

Získavajú sa zo šlupiek zrelých plodov citrónov. Citrónový olej sa vyznačuje revitalizačným a stimulujúcim efektom. Citrónový prášok má osviežujúce a jemne bieliace účinky.

CODIAVELANE®

INCI: CODIUM TOMENTOSUM (ALGAE) EXTRACT

Základom tejto účinnej látky sú riasy zo súostrovia Bréhat, Francúzsko. Táto látka drasticky zvyšuje väzbu vlhkosti v epiderme a je účinnou ochranou proti vonkajším škodlivým vlyvom (prekúrené prostredie, slnečné žiarenie, agresívne čistiace substancie), ktoré môžu zaťažovať pleť a následne ju vysušiť.

CYPRUSOVÝ OLEJ

INCI: CYPRESS (CUPRESSUS SEMPERVIRENS) OIL

Je vyrábaný z lístkov a malých vetvičiek cyprusového keru. Má antiseptický, antibakteriálny a skľudňujúci účinok. Podporuje odvodňovanie tkaniva.

CUTIPURE CLR™

INCI: TARAKTOGENOS KURZIJ SEED OIL, LEPTOSPERMUM SCOPARIUM BRANCH / LEAF OIL, POTASSIUM LAUROYL WHEAT AMINO ACIDS, PALM GLYCERIDES, CAPRYLOYL GLYCINE, MAGNALIA GRANDIFLORA BARK EXTRAKT

Je špeciálna kombinácia účinných látok z mnohopočetných rastlinných extraktov, ktoré majú antibakteriálny účinok. Vykazuje optimálny efekt zvlášť proti baktériám, nečistotám a zápalom a normalizuje prebytočnú produkciu kožného mazu.

ČÍNSKA HLINA

INCI: KAOLIN

Belavá hornina sedimentárneho pôvodu je zložená prevažne z ílovitých častí. Preto sa tiež nazýva biely íl. Pohlcuje prebytočný kožný maz, redukuje jeho tvorbu a odstraňuje nepríjemný lesk z povrchu pokožky.

D

DERMAXYL ™

INCI: CERAMIDE 2, PEG-10 RAPESEED STEROL, PALMITOYL OLIGOPEPTIDE

Vysoko účinná, biotechnologicky vyrobená účinná látka. Stimuluje komunikáciu buniek k obnove pokožky a podporuje prirodzené mechanizmy obnovy pleti. Vďaka jemným impulsom je povzbudená tvorba kolagénu a elastinu. Výsledkom sú vypnuté a pevnejšie kontúry tváre. Posilňuje funkciu bariéry pleti a zlepšuje jej ochranný mechanismus.

D-PANTHENOL

viz Panthenol

DRAGODERM®

INCI: WHEAT (TRITICUM VULGARE) GLIADINS

Protein získaný z pšeničných klíčkov intenzívne reguluje vlhkosť. Vyhladzuje povrch pleti a chráni pred škodlivými vplyvmi životného prostredia.

DMC® - Derma Membrane Complex

INCI: HYDROGENATED LECITHIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SHEA BUTTER (BUTYROSPERMUM PARKII), SQUALANE, CERAMIDE 3

Inteligentný membránový komplex je modelovaný s ohľadom na membránové zložky pokožky a býva často označovaný ako pokožke príbuzný. Jeho základ tvoria látky, ktoré ľudská koža akceptuje a velmi dobre ich prijíma. Sú nimi Phospholipidy, Squalan, Ceramidy nebo Triglyceridy. DMC® je podkladom pre transportný systém účinných látok do pokožky a je ich aktívnym prenášačom. Jeho prostredníctvom sa zložky dopravia celkom hladko do spodných vrstiev pokožky a prekonajú každú nastavenú prekážku.
Jeho veľkou prednosťou je, že nevytvára blok pre vstrebávanie účinných látok.
Zároveň podporuje optimálne pôsobenie účinných látok v pokožke, navyšuje ich účinnosť a zaisťuje jemnú ľahko vstrebatelnú textúru produktov bez obsahu zaťažujúcich emulgátorov. Kosmetický účinok je u produktov, ktoré obsahujú Derma Membran Complex, zaručený naprosto priamou cestou a o poznanie rýchlejšie.

DIATOMOVÉ BAHNO/USADENINA

INCI: DIATOMACEUS EARTH (SOLUM DIATOMEAE)

Širomorský sediment zložený prevažne z opálových schránok rozsievok (diatomeae), ktoré sa nachádzajú hlavne v oblastiach výstupu studených hlbinných morských prúdov, a to predovšetkým v moriach vyšších zemepisných šírok. Diatomové bahno sa tiež nazýva rozsievkovou zeminnou. Je to jemný, biely prášok s vysokou schopnosťou absorbovať vodu. Má zjemňujúci efekt na pokožke a podporuje odstránenie zrohovatelých buniek.

DERMOSOME

INCI: LECITHIN, GLYCERIN, WATER

Vyplňuje pokožku a zanecháva jej jasný a pevný vzhľad.

E

ECTOIN

INCI: ECTOIN

Ochranná substancia tvorená mikroorganismami. Prežíva bez problému v stresových situáciách ako sú vysoké teploty, sucho alebo silné UV žiarenie. Stabilizuje imunitnú ochranu buniek pokožky a posilňuje tak pleti vlastné mechanizmy obnovy a ochrany. Optimalizuje úroveň vlhkosti, chráni pred vysušením a mierni línie a vrásky zo sucha. Chráni pleť cielene nie len pred škodlivým vplyvom volných radikálov a slnkom, ale tiež pred suchom a teplom. Dokáže navýšiť a predľžiť efekt svetelných filtrov.

ELHIBIN®

viz sojový protein.

ÉTERICKÉ OLEJE

INCI: AROMA OIL

Súhrnné označenie pre vonné koncentrované látky, ktoré sú získavané z rastlín alebo z ich častí, taktisto tiež korenie. Éterické oleje majú biochemický účinok na organizmus.

EXTRAKT Z ODRODY HROZNOVÉHO VÍNA RIESLINGU Z BADEN-BADENU

INCI: GRAPE (VITIS VENIFERA) FRUIT EXTRAKT

Získáva sa z odrody hroznového vína riesling z vinic v Baden- Badenu, kde má svoju dlhoročnú tradíciu. Hrozná tejto odrody majú vysoký štandard kvality a nezameniteľnú arómu. Obsahujú polyfenoly a vysokú koncentráciu ovocných kyselín. Extrakt podporuje jedinečný účinok oleja z jadier hrozna, chráni pokožku pred škodlivými vplyvmi volných radikálov a dodá pleti hladký povrch.

EXTRAKT Z RASTLINY CENTELLA ASIATICA

INCI: HYDROCOTYL ( CENTELLA ASIATICA) EXTRAKT

Centella Asiatova je rastlina rastúca na Madagaskare. Zlepšuje podmienky pre prijímanie účinných látok do pokožky a zvyšuje elasticitu pokožky.

EXTRAKT Z LIŠAJNÍKU

INCI: LICHEN (USNEA BARBATA) EXTRACT

Zabraňuje škodlivému vplyvu baktérií a pôsobí protizápalovo.

EXTRAKT Z DRAČIEHO OVOCIA

INCI: HYLOCEREUS UNDATUS FRUIT EXTRAKT

Dračie ovocie čiže biela pitaya patrí do rodu kaktusovitých rastlín. Extrakt sa získava nákladným procesom a obsahuje dorminy a polysacharidy. Dorminy sú rastlinné látky, ktoré behom kľudovej fáze rastlín spomaľujú delenie rastlinných buniek. Podobne tak pôsobí aj na funkcie a delenie buniek pokožky. Spomaľujú a odďalujú procesy stárnutia pokožky a uvádzajú pleť do prirodzenej rovnováhy. Majú výrazný antistresový účinok a nechajú pleť „ vyspať do krásy“. Polysacharidy podporujú spevnenie a vypnutie vzhľadu pleti.
Extrakt z dračieho ovocia teda napomáha pokožke k mladistvému vzhľadu, dodáva pleti prirodzenú zdravú farbu a má maximálny antistresový účinok. Extrémne zvyšuje spevnenie kontúr, zjemňuje štruktúru pokožky a dodá novú vitalitu a sviežosť. Zpomaľuje procesy predčasného starnutia pokožky.

EXTRAKT ZO ZELENÝCH RIAS

INCI: CODIUM TOMENTOSUM ( ALGAE) EXTRAKT

Obsahuje jedinečné minerálne látky a stopové prvky, ktoré podporujú dlouhodobý hydratačný efekt. Extrakt navyšuje hladinu hydratácie a dlhodobo ju v pokožke viažu.

EXTRAKT Z LOTOSOVÉHO KVETU

INCI: NELUMBO NUCIFERA ( LOTUS) FLOWER EXTRAKT

Extrakt sa získava z ružovo-bielo sbarbených lotosov rastúcich v bažinatých oblastiach Indie. Lotosová kvetina je jazerná rastlina a značí symbol buddhismu. Je jej prisudzovaná čistota a dokonalosť. Extrakt z lotosového kvetu je prírodná zložka, ktorá podporuje krištáľovo čistú pokožku. Navracia pleti dokonalý vzhľad, dodáva prejasnenie a podporuje jej zdravý, čistý obraz.

EXTRAKT Z ČIERNEHO BEZU

INCI: SAMBUCUS NIGRA EXTRACT

Získava sa prevažne z listov keru čierneho bezu. Šťava z listov má posilňujúci účinok na epidermis a zvyšuje odolnosť pleti.

EXTRAKT Z LISTOV ČERVENÉHO VÍNA

INCI: GRAPE (VITIS VINIFERA) LEAF EXTRACT

Získava sa z listov vinnej révy. Posilňuje tkanivo pokožky a spevňuje steny ciev a malých kapilár. Je osvedčeným žilným prostriedkom v medicíne.

EXTRAKT Z KVASNÍC

INCI: HYDROLYZED YEAST

Získáva sa z pivovarského droždia – Saccharomyces cerevisae a pôsobí enzymaticky.

EXTRAKT Z GINGO BILOBA

INCI: GINKGO BILOBA EXTRACT

Ginkgo Biloba je unikátny rastlinný druh odolný voči rôznym klimatickým vplyvom. Jeho extrakt sa využíva na liečivé účinky už po storočia. Aktivuje funkce pokožky, vitalizuje, eliminuje línie a vrásky a spevňuje pleť. Pôsobí proti prejavom únavy a stresu, aktivuje mikrocirkuláciu a látkovou výmenu.

EXTRAKT Z CHRPY

INCI: CORNFLOWER (CENTAUREA CYANUS) EXTRACT

Osviežuje pleť každodenne vystavenú stresu, mierni opuchy a má skľudňujúce účinky na podráždenú a precitlivelú pokožku.

EXTRAKT Z INDICKÉHO BAMBUSU

INCI: BAMBOO (BAMBUSA ARUNDINACEA) EXTRACT

Získava sa z bambusovej trstiny a používa sa ako peelingový granulát. Je mimoriadne šetrný k pleti a zjemňuje jej povrch.

EXTRAKT Z GAŠTANU KOŇSKÉHO (JÍROVCE)

INCI: HORSE CHESTNUT (AESCULUS HIPPOCASTANUM) EXTRACT

Získava sa zo semien gaštanu koňského. Zvyšuje odolnosť malých ciev, zpevňuje ich stenu a zabraňuje vzniku zápalových procesov. V medicíne sa používa jako žilný spevňovač.

EXTRAKT Z KAVIARU

INCI: CAVIAR EXTRACT

Vysoko koncentrovaný suchý extrakt získaný z jesetera (Kaspické moře). Skladá sa prevažne z minerálnych látok a proteinov. Proteiny sú takmer identické s pleti vlastnými. Extrakt aktivuje látkovú výmenu a mikrocirkuláciu pokožky, spomaľuje procesy predčasného starnutia, podporuje väzbu vlhkosti a vyrovnáva jej úroveň. Zmierňuje línie a vrásky.

EXTRAKT Z KONTRYHELU

INCI: LADY´S MANTLE (ALCHEMILLA VULGARIS) EXTRACT

Získava sa destiláciou vodnej pary z kvetúcich bylín a má skľudňujúci účinok.

EXTRAKT Z KOREŇA SLADKÉHO DRIEVKA (lékořice)

INCI: AMMONIUM GLYCYRRHIZATE, popř. LICORICE (GLYCYRRHIZA GLABRA) EXTRACT, popr. STEARYL GLYCYRRHETINATE

Lékořice je významnou rastlinou tradičnej čínskej medicíny. Skľudňuje podráždenú pokožku, zmierňuje začervenanie a predchádza zápalovým procesom.

EXTRAKT Z MARHÚĽ

INCI: APRICOT (PRUNUS ARMENIACA) EXTRAKT

Rastlinná účinná látka, ktorá zlepšuje ochranný mechanismus pokožky. Vďaka rozmanitosti vitamínov a stopových prvkov podporuje vitalitu pleti. Súčasne vyhladzuje línie a vrásky, skľudňuje a uvoľňuje pleť od stresu.

EXTRAKT Z MESIAČIKA LEKÁRSKEHO

INCI: CALENDULA OFFICINALIS EXTRACT/CALENDULE OFFICINALIS FLOWERS

Získáva sa z kvetov mesiačika lekárskeho. Obsahuje carotin, calendulin, saponin atď.
Regeneruje pokožku, má výrazné protizápalové a hojivé účinky a zvláčňuje povrch pleti.

EXTRAKT Z MORSKÝCH RIAS

INCI: ALGAE EXTRACT

Extrakt získaný z morských rias, ktoré sú bohaté na dôležité minerálne látky a stopové prvky. Navyšuje hladinu hydratácie a podporuje dlouhotrvajúci efekt prevlhčenia. Má významný účinok aj pre konzistenciu ošetrujúceho produktu z hľadiska roztierateľosti.

EXTRAKT Z UHORIEK

INCI: CUCUMBER (CUCUMIS SATIVUS) EXTRACT

Získava sa z plodov cucumis sativus (rodina cucurbitaceae). Má osviežujúci a vypínajúci účinok na pleť.

EXTRAKT Z PŠENICE

INCI: WHEAT (TRITICUM VULGARE) EXTRACT

Podporuje odolnosť pleti a odďaľuje proces jej predčasného starnutia, ktorý je zapríčinený vplyvom životného prostredia.

EXTRAKT ZO SVETLÍKA LEKÁRSKEHO

INCI: EUPHRASIA OFFICINALIS EXTRACT

Získava sa z rodiny rastlín krtičníkovitých. Extrakt sa používa predovšetkým na zmiernenie podráždenia, proti zápalom a opuchom okolo očí.

EXTRAKT ZO ŠÍPOK

INCI: DOG ROSE (ROSA CANINA) HIPS EXTRACT

Získava sa mimoriadne šetrnou extrakciou za studena z plodov divokej ruže. Šípky sú mimoriadne bohaté na vitamín C, B1, B2, pektiny a triesloviny a sú vhodné na podporu odolnosti pokožky. Extrakt zo šípok posilňuje imunitu pleti.

EXTRAKT Z VRBOVKY

INCI: EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM EXTRACT

Vrbovka je trvanlivá rastlina s 60 až 120 cm vysokými, neohybnými stonkami striedavo posadenými kopijovitými listami s hladkými okrajmi a červenými kvetmi. Rastie na pasekách a okrajoch lesa, mimoriadne hojne na horách (Severní Evropa, Kanada, Rusko). Jej extrakt má skľudňujúce a zjemňujúce účinky.

EXTRAKT Z KOREŇA HIMALÁJSKYCH MALÍN

INCI:

Vyznačuje sa hydratačnými vlastnosťami a pôsobí jako antioxidant.

EXTRAKT Z KORÁLOVÝCH RIAS

INCI: ALGAE (CORALLINA OFFICINALIS) EXTRACT

Korálové riasy sú bohaté na minerálne látky a stopové prvky. Podporujú rovnomerný a svieži vzhľad pleti.

EXTRAKT Z HARMANČEKU / OLEJ Z HARMANČEKU/ ÚČINNÁ LÁTKA Z HARMANČEKU

INCI: CHAMOMILE (ANTHEMIS NOBILIS) OIL/ CHAMOMILE (ANTHEMIS NOBILIS)EXTRACT / CHAMOMILE (ANTHEMIS NOBILIS) FLOWERS/ MATRICARIA (CHAMOMILLA -RECUTITA) FLOWER EXTRACT

Tieto látky sa získavajú z hlavičiek kvetov harmančeka pravého. Skľudňujú pokožku a eliminujú ľahké podráždenie a zčervenanie. Predchádzajú tvorbe zápalových procesov.

EXTRAKT Z MALVY / SLEZU

INCI: MALLOW (MALVA SYLVESTRIS) EXTRACT

Vodnatý extrakt z kvetov a listov slezu. Obsahuje predovšetkým šlemovité látky, ktoré majú upokojujúce účinky. Extrakt je vhodný aj pre citlivú podráždenú pokožku a ďalej pre pleť so sklonmi k zápalom.

EXTRAKT Z MANGA

INCI: MANGO (MANGIFERA INDICA) FRUIT EXTRACT

Obsahuje proteiny, uhlohydráty, vitamíny A, B a C. Regeneruje, vitalizuje, chráni pokožku a udržuje hydratáciu.

EXTRAKT Z ČIERNYCH RYBEZLÍ

INCI: BLACK CURRANT (RIBES NIGRUM) FRUIT EXTRACT

Je bohatý na vitamín C a minerálne látky. Vyznačuje sa svojimi antioxidačnými a ochrannými vlastnosťami. Predchádza vzniku zápalov.

EXTRAKT Z BROSKÝŇ

INCI: PEACH (PRUNUS PERSICA) FRUIT EXTRACT

Stará sa o správne funkcie pokožky a podporuje optimálnu hydratáciu.

EXTRAKT Z CITRÓNU

INCI: LEMON (CITRUS MEDICA LIMONUM) FRUIT EXTRACT

Oživuje mikrocirkuláciu, ktorá je pleti vlastná. Prečisťuje a účinkuje proti únave pokožky.

EXTRAKT Z GRANÁTOVÉHO JABLKA

INCI : PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT

Získava sa zo semien granátového jablka. Vyznačuje se bohatou koncentráciou vitamínov C a B, kalcia a železa. Chráni bunky pokožky a zamedzuje tak poškodeniu pleti. Má výrazný antioxidačný a tonizačný účinok. Vyhladzuje a zjemňuje pokožku, pôsobí proti vzniku zápalov a dostatočne prečisťuje.

EXTRAKT Z KVETOV PARAKRESSE

INCI: SPILANTHES ACMELLA FLOWER EXTRACT

Extrakt z kvetov rastliny Spilanthes acmella čiže paražerucha obsahuje čistý rastlinný botox spilanthol. Predchádza predčasnému starnutiu pleti, posilňuje pevnosť pokožky a jej hustotu. Má vypínacie schopnosti a zjednocuje tón pleti.

EXTRAKT Z VLČÍCH BOBOV

INCI: LUPINE EXTRACT

Vlčí bob je rastlina, ktorá sa radí do skupiny trvaliek. Pochádza zo Severnej Ameriky, odtiaľ sa rozšírila ďalej. Jej extrakt slúži k regenerácii a reštrukturalizácii pokožky.

EYELISS®

INCI: HESPERIDIN METHYL CHALCONE, DIPEPTIDE-2, PALMITOYL TETRAPEPTIDE – 7

Bojuje proti vzniku vačkov pod očami, ktorých príčinou je omedzený tok lymfy a strata elasticity. Posilňuje malé kapiláry, súčasne jemnými impulzmi stimuluje pleti vlastnú lymfodrenáž a pôsobí proti ochabnutiu pokožky.

F

FUCOGEL®1000

INCI: BIOSACCHARIDE GUM-1

Extrakt (biosaccharid) z kukurice a sóji zvyšuje úroveň hydratácie v pokožke behom troch hodín až na 79%. Vytvára na jej povrchu jemný hydratačno vyhladzujúci film, ktorý zabraňuje úniku vody a viditeľne vyhladzuje línie a vrásky.

FUNKČNÉ VYPLŇOVACIE TECHNOLÓGIE

INCI: SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, SILICA

Vysoko účinná technológia zaisťuje optickú korekciu drobných nedostatkov na pleti. Znižuje viditelnosť vrásiek a línií.

FIXAČNÁ OPALOVACIA ÚČINNÁ LÁTKA

INCI: DIHYDROXYACETONE

Zaisťuje pokožke súmerné, zdravo vypadajúce opálenie, ktoré veľmi dobre reaguje na vlastnú tvorbu kožného melaninu.

G

GRAPEFRUIT (OLEJ Z GRAPEFRUITU)

INCI: GRAPEFRUIT (CITRUS GRANDIS) OIL

Získáva sa zo šlupky grapefruitu. Má povzbudzujúce a osviežujúce vlastnosti. Dodá pokožke novú energiu.

GRANULÁT Z JOJOBOVÉHO VOSKU

viz jojobový vosk

H

HALOXYL™

INCI: N- HYDROXYSUCCIMINIDE, CHRYSIN, PALMITOYL OLIGO- PEPTIDE, PALMITOYL TETRA – PEPTIDE – 7

Pôsobí cielene proti kruhom a tieňom v oblasti očných partií. Stimuluje pokožku k odvodu toxínov, zamedzuje vzniku tmavých usadenín a podporuje pružnosť pleti.

HAMAMELIS DESTILÁT / EXTRAKT

INCI: WITCH HAZEL (HAMAMELIS VIRGINIANA) EXTRACT

Získava sa z kôry a konárov stromu hamamelis. Má vysoký obsah trieslovín, ktoré na pleť pôsobia adstringentne a tonizačne. Hamamelis destilát/extrakt podporuje odolnosť pleti, mierni podráždenie a dostatočne viaže vlhkosť.

HODVÁBNY PÚDER/PRÁŠOK

INCI: SILK POWDER (SERICA)

Dlhodobo podporuje vlhkosť v pokožke a dodáva jej hodvábny vzhľad.

HYDRAPROTECTOL SM®

INCI: ALEURITIC ACID, GLYCOPROTEINS, YEAST (FAEX) EXTRACT

Slúži ako hydratant. Okamžite zásobuje horné vrstvy pleti vlhkosťou a stabilizuje jej hydro-lipidny film. Posilňuje medzibunečnú dispozíciu rohovej vrstvy a zlepšuje tak súdržnosť buniek. Dosahuje tak zvýšenej väzby vlhkosti a zabráňuje jej strate.

HYDROFORTE

INCI: METHYLSILANOL, MANNURUNATE

Biotechnologická účinná látka, ktorá dodáva pleti dôležité stopové prvky a minerálne látky. Má preukázateľný hydratačný účinok a spevňuje tkanivo.

CH

CHLORHEXIDIN DIGLUKONÁT

INCI: CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE

Antibakteriálna látka posilňuje imunitu a ochranný kyslý plášť pokožky. Zabraňuje vzniku nových nečistôt pleti.

CHRONODYN®

INCI: EUGLENAGRACILISEXTRACT

Biotechnologický extrakt z jednobunečnej mikroriasy (Euglena gracilis), ktorý je zodpovedný za prebudenie správnych funkcií buniek pokožky. Zvyšuje látkovú výmenu buniek a mikrocirkuláciu pleti. Posilňuje vitalitu a pružnosť pokožky, spevňuje kontúry a zmierňuje línie a vrásky.

I

IRIS-ISOFLAVONE

INCI: ORRIS (IRIS FLORENTINA) ROOT EXTRACT

Získava sa z koreňov Iris Florentina. Posilňuje dermis a obnovuje funkciu bariéry pleti. Pôsobí proti atrofii pokožky a zabráňuje enzymaticky podmienenému rozkladu kolagénu a elastinu.

ISOPROPYLALKOHOL

INCI: ISOPROPYL ALKOHOL

Působí dezinfekčně.

INTERFERENČNÉ PIGMENTY

INCI: TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), MICA, TIN OXIDE, ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE

Spektrálne komponenty interferenčných pigmentov podporujú celistvú zjednotenú farebnosť pokožky a predchádzajú jej sčervenaniu. Opticky odstraňujú viditelnosť jemných línií a vrások. Optimalizujú účinok svetloodrážajúcich pigmentov a zajisťujú efekt prejasnenia pokožky.

INTENZÍVNÝ POSILOVAČ OPÁLENIA

INCI: ERYTHRULOSE

Zaisťuje pokožke súmerné, zdravo vypadajúce opálenie, ktoré velmi dobre reaguje na vlastnú tvorbu kožného melaninu.

J

JOJOBOVÝ OLEJ

INCI: JOJOBA (SIMMONDSIA CHINENSIS) SEED OIL

Získáva sa z toboliek jojobového kera, ktorý rastie v Mexiku a Arizóne, lisovaním za studena. Je bohatý na vitamín E, proteiny a nenasýtené mastné kyseliny. Doplňuje vlhkosť do pokožky a má ochranný účinok a proti extrémnym klimatickým podmienkam. Má intenzívny efekt proti starnutiu a zlepšuje elasticitu pleti. Tento olej na základe svojho jedinečného chemického zloženia nežlkne.

JOJOBOVÝ VOSK

INCI: JOJOBA (SIMMONDSIA CHINENSIS) WAX

Jemný, ľahký peelingový granulát, ktorý odstraňuje odumreté šupinky pleti a povzbudzuje mikrocirkuláciu pokožky.

K

KAFROVÝ OLEJ

INCI: CAMPHOR (CINNAMOMUM CAMPHORA) OIL

Získava sa z kôry kafrového stromu. Má osviežujúci a ľahko dezinfekčný účinok. V produktoch proti celulitíde podporuje látkovú výmenu pokožky.

KOFEIN

INCI: CAFFEINE

Povzbuzuje odbúravanie tukov, podporuje lipolýzu, pozitívne ovplyvňuje nerovný vzhľad pokožky a zlepšuje jej elasticitu. Má drenážne schopnosti.

KOKOSOVÝ OLEJ

INCI: COCONUT (COCOS NUCIFERA) OIL

Získáva sa zo semien kokosovej palmy. Rafinovaním a bielením sa nejskôr získa čistý, biely kokosový tuk bez vône a chuti. Olej má výnimočné liečivé a regeneračné účinky. Je veľmi vhodný pre ošetrenie citlivej a suchej pokožky. Podporuje udržanie dlhodobo mladistvého vzhľadu pokožky. Vyznačuje sa aj hojivými a hydratačnými vlastnosťami.

KOLAGÉN

INCI: COLAGEN

Povzbudzuje tvorbu nových kolagénových fibríl. Podporuje regeneráciu pleti, posilňuje elasticitu a zvyšuje obsah vlhkosti. Zmierňuje línie a vrásky.

KREATIN

INCI: CREATINE

Posilňuje odolnosť a ochrannú funkciu pokožky. Zlepšuje úroveň vlhkosti a má skľudňujúci efekt.

KRUPICA Z PŠENIČNÝCH OTRÚB

INCI: WHEAT (TRITICUM VULGARE) BRAN

Slúži ako mimoriadne šetrné, jemné, brusné médium.

KREMENNÝ PIESOK

INCI: QUARTZ

Je využívaný ako brusná čiastočka peelingu. Podporuje látkovú výmenu a mikrocirkuláciu pleti. Jemne odstraňuje odumreté zrohovatelé šupinky pokožky.

KYSELINA HYALURONOVÁ

INCI: SODIUM HYALURONATE

Vyskytuje sa v ľudskom a zvieracom tkanive, patrí do skupiny mucopolysacharidov (viacnásobný cukor). Jej obsah v pokožke pôsobením rôznych faktorov však kolísa. Táto účinná látka je vyrábaná biotechnologicky. Má silný hydratačný účinok, dlouhodobo podporuje vlhkosť a v pokožke ju viaže. Zjemňuje vrásky a línie zo sucha. Dodá pleti hladkosť a vláčnosť. Medzi expertami na krásu je označovaná ako hydratant No.1. Iba 1g kyseliny hyaluronovej dokáže vytvořiť zásoby až 6-tich litrov vody.

KYSELINA SALICYLOVÁ

INCI: SALICYLIC ACID

Antiseptická účinná látka pôsobí proti zápalovým procesom, vzniku vriedkov a odstraňuje poruchy rohovatenia.

KYSELINA GLYKOLOVÁ

INCI: GLYCOLIC ACID

Patrí do skupiny alpha-hydroxy-kyselin, nachádza sa v prírode v šťave z cukrovej trstiny. Ak sa použije v správnom percentuálnom podiele a pH-hodnote, je vysoko účinná. Kyselina glykolová zlepšuje poruchy rohovatenia pokožky, aktivuje jej proces regenerácie, zvyšuje väzbu vlhkosti v pleti, posilňuje jej elasticitu a odolnosť. Aktivuje tvorbu kolagénu a mierni pigmentové škvrny. Okrem toho zvyšuje schopnosť príjmu následne aplikovaných produktov.

KYSELINA SALICYLOVÁ

INCI: SALICYLIC ACID

Antiseptická účinná látka pôsobí proti zápalovým procesom, vzniku vriedkov a odstraňuje poruchy rohovatenia.

KYSELINA URSOLOVÁ

INCI: URSOLIC ACID

Má antioxidačné účinky. Ponúka optimálnu znášanlivosť a vďaka jemným impulzom podporuje štruktúru kolagénových vlákien. Tým je podporená elasticita pokožky a suché línie a vrásky sú eliminované.

L

LIEČIVÁ PODA/BAHNO/ZEM

INCI: LOESS

Jemný, sterilizovaný ílovitý prášok. Používa sa prevažne na problematickú nečistú pleť. Má absorpčné vlastnosti a podporuje hojenie zápalových procesov.

LEVANDUĽOVÝ OLEJ

INCI: LAVENDER (LAVANDULA ANGUSTIFOLIA) OIL

Éterický olej, ktorý sa získava destiláciou vodnej pary z kvetov pravej levandule (levander angustifolia) má blahodárne účinky, harmonizuje a skľudňuje.

L-CARNITIN

INCI: CARNITINE

Optimalizuje transport mastných kyselín k procesu spalovania ihneď po štepení tukov. V tomto procese sa mastná kyselina rozkladá na malé stavebné kamene. Tým prispieva k výraznému zlepšeniu elasticity pokožky.

LIPOZÓMY

INCI: SOY LECITHIN/LECITHIN, GLYCERIN, WATER

Mikrojemné guličky, ktoré môžu na základe svojej štruktúry preniknúť do hlbších vrstiev pokožky. Ich vonkajší obal sa skladá z viacvrstvových podloží tuku podobných substancií, ktoré zahrňujú vodnaté dutiny. Lipozómy sa vyrábajú vo vodnatom prostredí mechanickým najjemnejším delením fosfolipidov, napr. lecitínu. Obal mikro guličky je v štruktúre identický s pleti vlastnými lipidami. Lipozómy môžu byť naplnené predovšekým hydrofilnými, ale tiež lipofilnými účinnými látkami a slúžia ako nosiče a transportné média.

LUPINOVÝ PROTEIN/PROTEIN Z LUPINY

INCI: HYDROLYZED LUPINE PROTEIN

Vlčí bob čiže lupina je rastlina a radí sa do skupiny trvaliek. Pochádza zo Severnej Ameriky, odkial sa rozšírila ďalej. Hydrolyzovaný protein sa získava zo sladkej, bielej lupiny (vlčieho bobu) a slúži k regenerácii pokožky.

LYZÁT BAKTERIA KYSELINY MLIEČNEJ

INCI: LACTOCOCCUS PERMENT LYSATE

Dodá pleti špeciálnu ochranu proti dopadu svetelných paprskov a oxidačným procesom.
Zabraňuje poškodeniu zo svetla. Blokuje a odráža tak voľné radikály. Pokožka je menej zaťažovaná, predchádza sa jej predčasnému starnutiu a sú viditeľne zmiernené už vzniknuté línie a vrásky.

M

MANDĽOVÝ OLEJ

INCI: SWEET ALMOND (PRUNUS DULCIS) OIL

Získava sa zo semien mandlí lisovaním za studena. Zo zbytkov, ktoré vzniknú pri lisovaní, sa získavajú mandľové otruby. Mandľový olej je veľmi jemný. Na pokožku má posilňujúci efekt a zvyšuje jej odolnosť.

MÁTOVÝ OLEJ

INCI: PEPPERMINT (MENTHA PIPERITA) OIL

Tento esenciálny olej sa vyznačuje osviežujúcimi a povzbudzujúcimi vlastnosťami na celý organizmus. V spojení s pokožkou má dezinfekčný a antibakteriálny účinok. Pôsobí proti vzniku zápalových procesov a zlepšuje prekrvenie.

MASTENEC

INCI: TALC

Vyrába sa z jemnoj magnasium silicate. Podporuje kryciu silu make-upov a dodá objem textúre produktov na telo, využíva sa najmä v telových zábaloch.

MATRIXOVÝ STIMULÁTOR

INCI: PALMITOYL PENTAPEPTIDE – 4

Peptídna zložka aktivuje syntézu glykosaminoglykanov, ako tvorbu kolagénu v pokožke. Glykosaminoglykany sú súčasťou ľudskej pokožky. Podpierajú sieť kolagénových vlákien a vyrovnávajú hladinu hydratácie. Podporujú tvorbu kolagénu, predovšetkým kolagénu-IV, produkcia ktorého sa znižuje s pribúdajúcim vekom. Matrixový stimulátor tak zvyšuje elasticitu pleti a zmierňuje línie a vrásky.

MATRIXPERT

INCI: PALMITOYL OLYGOPEPTIDE, PALMITOYL TETRAPEPTIDE- 7

Komplex peptídnych zložiek podporuje kolagénovú syntézu a posilňuje extracelulárny matrix. Zlepšuje prepojenie siete kolagénových vlákien. Pevné spojenie následne zlepší elasticitu pokožky a redukuje i hlboké vrásky.

MATRIX OPTIMIZER

INCI: HIBISCUS ABELMOSCHUS (AMBRETTE) SEED EXTRACT

Extrakt z ibišku, ktorý je veľmi dôležitý predovšetkým pre starostlivosť o zrelú pleť.
Má mimoriadny ochranný a stimulujúci účinok na faktor rastu fibroblastov FGF-2 (Fibrobast Growth Factor 2), ktorý je zodpovedný za stav kolagénu, syntézu glykosaminoklykanov, delenie buniek a procesy hojenia prebiehajúce v pokožke. Podporuje pleti vlastnú pevnosť, hustotu a elasticitu. Zmierňuje línie a vrásky a hrá tak rozhodujúcu roľu v prirodzenom procese starnutia pleti.

MED

INCI: HONEY (MEL)

Čisto prírodná látka skladajúca sa predovšetkým z rozmanitého spektra cukrov. Ďalej sú preukázané ďalšie substancie ako vitamíny, aminokyseliny a enzýmy. Med zakomponovaný v produktoch podporuje látkovú výmenu v pokožke a vyznačuje sa maximálnou znášanlivosťou.

MEDOVKA LEKÁRSKA

INCI: BALM MINT (MELISSA OFFICINALIS) EXTRACT

Získava sa z listov a kvetov medovky lekárskej. Extrakt obsahuje éterický olej, ktorého hlavnými zložkami sú citronellal a citral. Medovka sa vyznačuje tíšiacimi a ukľudňujúcimi vlastnosťami.

MORSKÉ BAHNO

INCI: SEA SILT (MARIS LIMUS)

Je veľmi bohaté na minerálne látky a stopové prvky, ktoré podporujú látkovú výmenu a mikrocirkuláciu pleti. Zároveň pôsobí na jemné prekrvenie pokožky.

MORSKÁ SOĽ

INCI: SODIUM CHLORIDE

Používa sa ako veľmi účinný peelingový granulát. V kombinácii s vodou sa kryštále soli postupne rozpustia a odstránia odumrelé šupinky pokožky, bez poškodenia pleti.

MÚKA Z PŠENIČNÝCH KLÍČKOV

INCI: WHEAT (TRITICUM VULGARE) GERM FLOUR

Pšeničné klíčky sú bohaté na aktívne látky. Obsahujú vitamíny rady B a vitamín E. Zvyšujú odolnosť pleti proti únave a majíú celkovo prečisťujúcu schopnost pre pokožku.

MULTI EFEKTNÉ ÚČINNÉ LÁTKY

INCI: TEPRENONE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE

Podporujú elasticitu a hydratáciu pokožky. Posilujú jej ochrannú bariéru a pomáhajú udržať dlhodobo mladistvý vzhľad.

MYOXINOL®

INCI: HYDROLYZED HIBISCUS ESCULENTUS EXTRACT

Získáva sa ze semien ibišku – Hibiscus esculentus, tropickej rastliny z rodiny slezovitých. Vonkajšia aplikácia vedie k jemnej fixácii svalstva tváre a tak výrazne ovplyvňuje aj hlbšie línie a vrásky. Pôsobí veľmi šetrne, pretože neochromuje svaly (ako napr. botox injekcie), iba uvoľňuje rysy tváre a stiahnutie v oblasti mimických vrások a nenarušuje mimiku. Súčasne chráni pleť pred škodlivým vplyvom voľných radikálov a tak pôsobí proti procesu predčasného starnutia ovplyvneného životným prostredím.

MÚČKA LISTOV CHALUHY

INCI: ALGAE EXTRAKT

Je získávaná z morských rias a je obzvlášť bohatá na minerálne látky. Aktivuje látkovú výmenu pokožky a mikrocirkuláciu. Zabraňuje zadržovaniu vody. Pokožka pôsobí vypnutá a telové produkty s touto zložkou poskytujú zpevnené kontúry tela.

MADECASSOSIDE

INCI: MADECASSOSIDE

Hodnotná súčasť rastliny Centella Asiatica, ktorá rastie na Madagaskare. Získava sa nákladným procesom izolácie. Madecassoside je inovačná účinná látka, ktorá sa používa ku stimulácii pleti vlastných proteinov.
Podporuje filaggriny, pleti vlastné proteiny, ktoré sú tvorené pri procese rohovatenia pokožky. Sú zodpovedné za keratinové filamenty (spojovacie vlákna rohových buniek), ktoré podporujú súdržnosť buniek a štruktúru v Stratum Corneum (rohovej vrstve).
Madecassoside podporuje tvorbu filaggrinov a stabilizuje tak ochrannú bariéru pleti.
Ďalej stimuluje aquaporiny, vodu regulujúce proteiny, ktoré ležia v bunečných membránach a formujú vodné kanálky dôležité pre zásobovanie buniek pleti vodou. Madecassoside aktivuje aquaporiny a tým výmenu vody v pokožke, čím je pozitívne ovplyvnený jej turgor. Vďaka ich podpore je dosiahnutý transport vody z vnútra buniek do epidermu novou cestou hydratácie.
Aquaporiny boli ako neoddeliteľná súčasť ľudskej pokožky objavené v roku 1992. Význam tohoto objavu bol ocenený v roku 2003 udelením Nobelovej ceny.

MINI PERLY Z KRYŠTALICKEJ CELULÓZY

INCI: MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, PAPAIN, SODIUM PALMOYL GLUTAMATE, SODIUM LAUROYL METHYLAMINOPROPIONATE, SODIUM LAURYL PHOSPHATE, LAURYL BETAINE, SODIUM LAUROYL GLUTAMATE

Sú zostavené z rastlinného enzýmu papainu a jemných aktívnych substancií. Papain je proteinový enzym získaný z papay. Podporuje proteinovú stavbu vrchnej vrstvy pokožky a zajisťuje tak lepšie odstránenie odumretých čiastočiek z povrchu kože. Pôsobí obzvlášť jemne a dodá pokožke zjednotený obraz. Aktívna substancia tvorí s pridanou vodou mliečnu, jemnú penu, ktorá odstraňuje prebytočný kožný maz a prilepené nečistoty z povrchu pokožky.

O

OBNOVUJÚCI RASTLINNÝ KOMPLEX - EXTRAKT ZO VZKRIESUJÚCICH SA RASTLÍN

INCI: HABERLEA RHODOPENSIS Leaf extract, BEET (BETA VULGARIS) ROOT EXTRACT, YEAST (FAEX) EXTRACT

Získava sa z rastlín Haberlea Rhodopensis, nazývaných vzkriesujúcimi rastlinami, ktoré rastú v extrémnych oblastiach. Pri dlhých obdobiach sucha zotrvajú často mesiace bez dodánia vody. Hoci stratia až 95% obsahu svojej vlhkosti, zostávajú, na základe svojho jedinečného ochranného systému, zachované všetky životne dôležité funkcie. V období dažďov sa v priebehu pár hodín prebudia opäť k životu, zelenajú sa a niektoré aj kvitnú. Obnovujúci rastlinný komplex aktívne posilňuje pleť, zvyšuje jej ochranné mechanizmy, podporuje prirodzené procesy regenerácie a navyšuje úroveň hydratácie.

OCHRANNÝ SVETELNÝ FILTER

INCI: BENZOPHENONE – 1/ BENZOPHENONE – 2/ BENZOPHENONE – 3/ BENZOPHENONE – 4/ BENZOPHENONE – 9/ ISOAMYL METHOXYCINNAMATE/ ISOPROPYL DIBENZOYLMETHANE/ 4-METHYLBENZYLIDENE CAMPHOR/ETHYLHEXYL (ZINC OXIDE)
MEHOXYCINNAMATE/2 – PHENYL-  BENZIMIDAZOLE – 5 – SULFONIC ACID/TITANIUMDIOXIDE

Pod pojmom ochranný svetelný filter sa označujú substancie, které absorbujú škodlivé paprsky slnečného svetla v UVB-oblasti od 280 do 320 nm a v UVA-oblasti od 320 do 400 nm. Chránia pleť pred dopadmi paprskov, zabraňujú predčasnému starnutiu a poškodeniu pokožky a ďalším negatívnym prejavom na pleti.

OLEJ Z MESIAČIKA LEKÁRSKEHO

INCI: CALENDULA OFFICINLIS OIL

Najviac aktívnych látok obsahujú jeho okvetné lístky. Regeneruje pokožku a zvláčňuje. Má výrazné protizápalové účinky a stimuluje hojenie.

OLEJ Z JADIER BROSKÝŇ

INCI: PEACH (PRUNUS PERSICA) KERNEL OIL

Hodnotný mastný olej má mimoriadne ošetrujúce a vyhladzujúce vlasntosti. Zjemňuje hrubý drsný povrch pleti.

OLEJ Z JADIER HROZNA

INCI: GRAPE (VITIS VINIFERA) SEED OIL

Prírodný olej z jadier hrozna s vysokým podielom nenasýtených mastných kyselín a vitamínov A,E a B6. Patrí medzi oleje s najvyšším obsahom kyseliny linolovej (najmenej 60 % mastných kyselín). Mimoriadne ošetruje suchú pleť a pomáhá zachovať optimálnu štruktúru pokožky. Vyniká svojimi regeneračnými a hydratačnými schopnosťami. Výrazne zjemňuje a zvláčňuje pleť.

OLEJ Z JADIER MARHÚĽ

INCI: APRICOT (PRUNUS ARMENIACA) KERNEL OIL

Vyznačuje sa vysokým podielom vitamínu C, E a nenasýtených mastných kyselín. Zvyšuje hydratáciu pokožky a dlouhodobo ju v pleti uchová. Má hojivé účinky na ekzematické prejavy a regeneruje pokožku. Zjemňuje štruktúru pleti a vyhladzuje línie a vrásky.

OLEJ Z JADIER SLIVIEK

INCI: PRUNUS DOMESTICA SEED OIL

Vyhladzuje a chráni pleť pred škodlivými vplyvmi volných radikálov.

OLEJ Z LÍSKOVÝCH ORIEŠKOV

INCI: HAZEL (CORYLUS AMERICANA) NUT OIL

Olej získaný vytlačením z jadier lískových orieškov je bohatý na mastné kyseliny a podporuje rovnováhu pleti.

OLEJ Z MATY PIEPORNEJ

INCI: PEPPERMINT (MENTHA PIPERITA) OIL

Éterický olej z rastliny mäty piepornej má prejasňujúce, osviežujúce, povzbudzujúce a posilňujúce vlastnosti. Zanecháva príjemne ľahký, chladivý pocit na pleti.

OLEJ Z KAROTKY

INCI: CARROT (DAUCUS CAROTA) OIL

Obsahuje aktívne látky rozpustné v oleji, zvlášť carotin. Má vyhladzujúce schopnosti a emne povzbudzuje prekrvenie. Zaisťuje svieži vzhľad pleti.

OLEJ Z PŠENIČNÝCH KLÍČKOV

INCI: WHEAT (TRITICUM VULGARE) GERM OIL

Zlato žltý olej, ktorý má príjemnú vôňu obilia. Získava sa z klíčkov pšeničných zŕn lisovaním za studena. Obsahuje hodnotný rastlinný lecitin, väčšie množstvo nenasýtených mastných kyselín a vitamíny A, E, C, D a vitamíny skupiny B. Podporuje prekrvenie tkaniva a má aktivačný účinok.

OLEJ Z PÚPALKY

INCI: EVENING PRIMROSE (OENOTHERA BIENNIS) OIL

Je obľúbený nielen v medicíne kvôli svojmu mimoriadnemu zloženiu a vynikajúcemu účinku. Veľmi nákladné získavanie semien púpalky a následne aj oleja ho radia k najcennejším semenným olejom. Je mimoriadne bohatý na nenasýtené mastné kyseliny a gamma-kyselinu linolovú, ktoré sú veľmi dôležité pre našu pleť a náš organismus. V medicíne sa tento olej používa pri prejavoch lupienky a neurodermitis. Olej z púpalky jemne aktivuje látkovú výmenu pleti. Zlepšuje a urýchluje prirodzený proces regenerácie, skľudňuje, mierni podráždenie a zabraňuje zápalovým procesom. Zvyšuje odolnosť pleti, zlepšuje jej ochranné mechanismy a dodá pokožke opäť rovnováhu. Vďaka týmto jedinečným účinkom súčasne zabraňuje predčasnému starnutiu pleti, ktoré je ovplyvnené životným prostredím, a mierni línie a vrásky.

OLEJ Z ORECHOV MACADAMIA

INCI: MACADAMIA TERNIFOLIA NUT OIL

Z orechov macadamia je olej lisovaný za studena. Má bohaté zastúpenie esenciálnych mastných kyselín a výborne sa vstrebáva do pokožky. Vyhladzuje suchú a šupinkatú pleť.

OLEJ Z JADIER ŠÍPKOV

INCI: DOG ROSE (ROSA CANINA) HIPS OIL

Špeciálny olej zo semien vzácnej odrody šípkovej ruže, bohatej na nenasýtené kyseliny. Zlepšuje ochranné funkcie pokožky, zvyšuje jej odolnosť a predovšetkým pevnosť.

OLEJ Z JADIER GRANÁTOVÉHO JABLKA

INCI: PUNICA GRANATUM SEED OIL

Je získavaný zo semien granátového jablka. Vyznačuje sa skvelými antioxidačnými vlastnosťami. Podporuje obranyschopnost pokožky.

OLEJ Z MUČENKY

INCI: PASSIFLORA INCARNATA (PASSIONFLOWER)SEED OIL

Je získavaný zo semien mučenky z Amazonského dažďového pralesa. Vyznačuje sa vysokým podielom kyseliny linolovej, ktorá je hodnotnou a dôležitou pleti vlastnou súčasťou a podporuje funkčnosť jej bariéry. Olej z mučenky je preto mimoriadne vhodný k uchovaniu, tvorbe a stabilizácii ochrannej bariéry pokožky.

OLEJ Z JADIER MANGA

INCI: MANGO (MANGIFERA INDICA) SEED OIL

Vyhladzuje povrch pleti, dodá obzvlášť ošetrujúce schopnosti a zaistí pokožke hebkosť.

OLEJ Z AMERICKÝCH LÚČNYCH BYLÍN/ OLEJ Z AMERICKEJ ŽERUŠNICE LÚČNEJ

INCI: MEADOWFOAM (LIMNANTHES ALBA) SEED OIL

Stabilizuje hladinu hydratácie a posilňuje ochrannú funkciu pokožky.

OLIVOVÝ OLEJ

INCI: OLIVE (OLEA EUROPAEA) OIL

Lisuje sa zo zrelých plodov olivovníku. Pri prvom lisovaní za studena sa získava tak zvaný mladý olej, nejjemnejšej kvality. Čistý olivový olej je mimoriadne znášanlivý a má regenerujúce schopnosti.

OMEGA CH-AKTIVÁTOR®

INCI: PANTHENOL, GLYCINE, SORBITOL, SOYBEAN (GLYCINE SOJA) PROTEIN

Vo vode rozpustný pohlcovač radikálov je komplexom niekoľkých zložiek (panthenol, sójový protein…). Podporuje kolagénovú syntézu a zvyšuje väzbu vlhkosti. Slúži ako ochrana bazálnych buniek pred voľnými radikálmi a zaisťuje jemnú, vyhladenú a zamatovú pleť.

OVOSNÝ PROTEIN

INCI: OAT (AVENA SATIVA) PROTEIN

Protein získaný z ovsa vytvára vyhladzujúci, ochranný film na pokožke. Mierni tak línie a vrásky, zvyšuje odolnosť pleti a intenzívne reguluje vlhkosť.

OIL ABSORBER/OIL REDUCER

INCI: LAUROYL LYSINE

Derivát aminokyseliny s vysokou absorpčnou schopnosťou. Viaže olej a má výrazný zmatňujúci efekt, bez toho aby pokožku vysušoval a dehydratoval. Odstraňuje lesk z povrchu pleti, funguje efektom savého papieru.

P

PANTENOL/KYSELINA PANTOTENOVÁ

INCI: PANTHENOL

Patrí do skupiny vitamínov B (B5), je vo vode rozpustný a účastní sa metabolizmu všetkých živín v tele. Hrá dôležitú úlohu pri keratinizácii epidermu, vlasov a nechtov. Používa sa tiež na zmiernenie ľahkého spálenia pokožky slnečnými paprskami. Podporuje delenie buniek pleti, zvyšuje hojenie a podporuje liečivé procesy pokožky. Optimalizuje hladinu hydratácie, pôsobí proti zápalom, chráni proti podráždeniu, zmierňuje svrbenie a má vyhladzujúci účinok.

PAPAIN

viz mini perly z kryštalickej celulózy

PARAFÍNOVÝ VOSK

INCI: PARAFFIN

Zjemňuje vzhľad pleti a zanecháva žiarivý hodvábny vzhľad.

PEELINGOVÉ ČIASTOČKY

INCI: SILICA

Jemné, zaoblené brusné granuláty silície, ktoré uvolňujú z vrchnej vrstvy pleti odumrelé zrohovatelé šupinky.

PENTACARE HP®

INCI: LOCUST BEAN (CERATONIA SILIQUA) GUM, HYDROLYZED CASEIN

Biologická účinná látka na bázi rastlinných polysacharidov. Získava sa z umletých semien zrelých plodov stromu svatojánskeho chleba. Gumovitý semenný povlak obsahuje až 90 % makromolekulárnych sacharidov, ktoré sú špeciálne čištené a kombinované s kaseinom (základný kameň bielkovín mlieka). Pentacare HP® posilňuje ochranu pleti, vyhladzuje a vypína.

PEPTIDNY KOMPLEX

INCI: PALMITOYL OLIGOPEPTIDE

Peptid esterifikovaný s mastnými kyselinami. Zlepšuje odolnosť pleti, jej obsah vlhkosti a aktivuje tvorbu kolagénu. Rýchlo sa vstrebáva, podporuje elasticitu, odolnosť a zdravý vzhľad pleti.

PERFELINE®

INCI: CARNITINE, CAFFEINE, BUTCHERBROOM (RUSCUS ACULEATUS) ROOT EXTRACT

Jedinečná kombinácia účinných látok (karnitin, kofein a extrakt z prútnatca metlovitého), ktorá aktivuje mikrocirkuláciu a tok lymfy v pokožke. Veľmi pozitívne ovplyvňuje nerovný vzhľad pokožky. Povzbudzuje odbúravanie tukov a glycerínu, optimalizuje proces spaľovania a zmierňuje hromadenie tekutiny v tkanive. Zaisťuje zlepšenie elasticity pleti, zjemňuje štruktúru tkaniva a zmierňuje tlak v tkanive.

PIROCTONE OLAMINE

INCI: PIROCTONE OLAMINE

Špeciálna bakteriostatická účinná látka zabraňuje rozmnožovaniu baktérií, ktoré vedú k vzniku nečistôt a zápalov pokožky. Používa sa predovšetkým v ošetrujúcich produktoch pre nečistú a mastnú pleť.

POMARANČOVÝ OLEJ

INCI: ORANGE (CITRUS AURANTIUM DULCIS) OIL

Olej vyžmýkaný zo šlupiek plodov pomaranča. Z aromaterapeutického pohľadu sa používa s vysokou efektivitou proti celulitíde. Jeho svieža vôňa podporuje stimulačný účinok. Zlepšuje prekrvenie a regeneruje suché a drsné miesta na pokožke.

PŠENIČNÝ PROTEIN

INCI: WHEAT (TRITICUM VULGARE) PROTEIN

Vypína pokožku s okamžitým efektom. Tvorí na povrchu pleti jemný film a eliminuje tak línie a vrásky.

PLERASAN CH

INCI: BETA-GLUCAN

Prírodný polysacharid, ktorý preniká do buniek pokožky. Stimuluje procesy jej obnovy a regenerácie.

PEMZA

INCI: PUMICE

Rozdrvená pemza sa využíva ako brusný komponent v peelingu. Zahladzuje štruktúru pokožky a dodá celistvý zjednotený tón pleti.

PHOSPHOVITAL®

INCI: LACTOBACILLUS FERMANT,HYDROLYZED, WHEAT PROTEIN, GLYCINE, ARGININE, METHIONINE

Komplex zložiek (laktobacilus, pšeničný protein…)podporuje vitalitu pokožky. Vyhladzuje obraz stresovanej a unavenej pokožky a zanecháva vitálny svieži vzhľad.

PHYTOCELL TEC™ MALUS DOMESTICA

INCI: MALUS DOMESTICA FRUIT CELL CULTURE EXTRACT, LECITIN

Extrakt z kmeňových buniek vzácnej odrody švajčiarskeho jablka Uttwiler-Spätlauber. Vysoko vyvinutá technológia rastlinnej bunečnej kultúry umožňuje získať jablčné kmeňové bunky a liposomálne ich zapúzdriť. Tieto bunky sú užívané pre ochranu životnosti kmeňových buniek pokožky a k stimulácii ich aktivity.
PhytoCellTec Malus Domestica pôsobí proti chronologickému starnutiu pokožky.

PHYTOCELL TEC™ ALP ROSE

INCI: RODODENDRON FERRUGINEUM LEAF CELL CULTURE EXTRAKT

Extrakt z kmeňových buniek listov alpských ruží. Alpské ruže sú extrémne odolné horské rastliny zo švajčiarskych Álp, ktoré čelia vysokému chladu a silnému UV žiareniu. Ich extrakt obsahuje dehydrin, rastlinný protein s vysokými ochrannými vlastnosťami. Chráni kmeňové bunky pokožky pred klimatickým stresom, minimalizuje transepidermálnu stratu vody a zabraňuje poškodeniam pleti. Eliminuje línie a vrásky a dodáva pokožke dôležitý ochranný štít.

PENTAACETÁT GLUKÓZY

INCI:

Urovnáva prebytočnú tvorbu kožného mazu a predchádza tak tvorbe zápalov a nečistôt.

PROTECTIVE CARE COMPLEX

INCI:

Chráni pokožku pred negatívnym pôsobením voľných radikálov. Má výraznú revitalizačnú schopnosť a odďaluje predčasné starnutie pleti.

Q

QUERCETIN

INCI: QUERCETIN DIHYDRATE

Zlúčeniny Quercetinu sa nachádzajú v kôre stromov, veľa rastlinách, niekoľkých druhov ovocia a zeleniny (gaštan koňský, chmel, vinná réva a dalšie) a sú už známe tiež z medicíny. Chránia pleť pred škodlivým vplyvom volných radikálov a posilňujú jej odolnosť. Zabraňujú predčasnému starnutiu pokožky spôsobenému vplyvom svetla a predchádzajú vzniku podráždenia.

R

REDUCTINE®

INCI: OAT (AVENA SATIVA) PROTEIN

Ovesný protein vytvára na celej ploche pokožky vyhladzujúci film a docháza tak k viditeľnému úbytku vrások. Zachováva a stabilizuje hydratačnú hladinu pokožky. Aktivuje a podporuje látkovú výmenu kožných bunie

REPAIR KOMPLEX

INCI: BIFIDA FERMENT LYSATE

Skladá sa z extraktu baktérie kyseliny mliečnej (rodina bifidus). Aktivuje prirodzenú funkciu obnovy buniek pleti, ktoré boli poškodené svetlom, a podporuje pokožke vlastnú schopnosť opravy až o 30 %. Zabraňuje poškodeniu pleti svetlom a predchádza predčasnému vzniku vrások. Už vzniknuté vrásky viditelne zmierňuje.

REVITALIN®

INCI: GLYCOPROTEINS

Skladá sa z glycopolypeptidov (zmes cukru a bielkoviny), ktoré zvyšujú transport kyslíku medzi bunkami pokožky. Opätovná kyslíková rovnováha odstraňuje únavu pleti a dodá zdravý vzhľad.

REVITALIZAČNÉ AROMATICKÉ OLEJE

INCI: ROSEMARY ( ROSMARINUS OFFICINALIS) OIL, PEPPERMINT ( MENTA PIPERITA) OIL, LAVANDIN ( LAVANDULA HYBRIDA) OIL, JUNIPERUS COMMUNIS OIL

Aromatické oleje získané z jalovca, mäty piepornej, rozmarýnu a levandule. Zaisťujú intenzívne uvolnenie tela a mysli. Podporujú mikrocirkuláciu pokožky, stimulujú látkovú výmenu, vyhladzujú obraz pokožky a zlepšujú jej štruktúru.

RASTLINNÝ SQUALAN

INCI: SQUALANEm(= Perhydrosqualan)

Priezračný, bezfarebný rastlinný olej bez zápachu. Je veľmi dobre znášanlivý, má vyhladzujúci efekt a je vhodný ako rozpúšťadlo pre účinné látky rozpustné v tukoch.

RUTIN

INCI: RUTIN

Patrí ku skupine flavonoidov, ktoré pochádzajú z mnohých rastlinných druhov a chránia pred UV žiarením. Posilňuje a spevňuje cievnu stenu, zabraňuje tvorbe zápalových procesov a predchádza vzniku rozšírených kapilár.

S

SAL-COMPLEX®

INCI: MILK PROTEIN (LACTIS PROTEINUM), BUTTER (BUTYRUM), MILK (LAC)

Obsahuje hodnotné ošetrujúce zložky ako mlieko, maslo a mliečny protein. Jeho súčasťou sú lipidy (prírodné tuky), ktoré ošetrujú pleť a podporujú dôležitý ochranný mechanismus pokožky. Sal-Complex® revitalizuje suchú pleť a odstraňuje nežiadúce pocity pnutia. Prítomná kyselina mliečna, ktorá patrí do skupiny AHA-kyselín, urobí pleť mimoriadne jemnú. Odstraňuje drsné suché miesta a zrohovatelé šupinky, vyhladzuje a zlepšuje elasticitu pokožky.

SALICIN

INCI: SALICIN

Nachádza sa v kore vŕb a topoľov. Má výrazné adstringentné účinky. Podporuje efekt účinných zložiek quercetin a rutin.

SAPONIN

INCI: SAPONINS

Prírodná látka vyskytujúca sa mimo iné v gaštanoch, brečtane, mesiačiku a sójových boboch. Vo vodnatom roztoku pení a podporuje čistiaci účinok.

SEAMOLLIENT®

INCI: ALGAE EXTRACT

Špeciálna zmes z havajských morských rastlín (morské riasy, morský plankton, morská pšenica). Vyniká svojimi hydratačnými schopnosťami a ovplyvňuje textúru produktov.

SEBOGEL®

INCI: CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM POLYACRYLATE, SEBACIC ADIC

Gel zložený zo zmesi látok zbavuje problematickú nečistú pleť škodlivých baktérií. Obsiahnutá látka sebacic acid zabraňuje nadmiernemu rohovateniu pokožky. Zložky cyprylyl glycol a sodium polyacrylate majú výborné hydratačné schopnosti.

SEBOMINE SB 12®

INCI: POTASSIUM THIOCYANATE, LACTOFERRIN, LACTOPEROXIDASE, GLUCOSE OXIDASE

Špeciálny komplex účinných látok redukuje lesk na povrchu pokožky, zjednocuje jej štruktúru a výrazne matuje.

SEPICALM® VG

INCI: WATER LILY (NYMPHAEA ALBA) EXTRACT SODIUM PALMITOYL PROLINE

Má z časti botanický a z časti biotechnologický pôvod. „Water lily“ čiže morská ruža je vodná rastlina a “sodium palmitoyl proline“ je modifikovaná aminokyselina, ktorá je mimoriadne príbuzná pleti. Sepicalm® VG zjemňuje pokožku a dodáva impulzy pre dostatočnú tvorbu kolagénu a elastinu.

SEZAMOVÝ OLEJ

INCI: SESAME (SESANUM INDICUM) SEED OIL

Čistý olej zo semien sezamu, ktorý sa získava lisovaním za studena. Má hrejivé, vyživujúce a skľudňujúce vlastnosti.

SHEABUTTER

INCI: SHEABUTTER (BUTYROSPERMUM PARKII)

Prírodný tuk z orechov stromu Shea čiže Butyrospermum parkii – strom maslový. Dosahuje výšky 20-25 m a rastie hlavne v savanách subsaharskej Afriky. Plody pripomínajú hladké vlašské orechy a zo 100 kg plodov sa získa lisovaním za studena asi 8 kg tuku. Tento tuk má zaujímavé zastúpenie mastných kyselín, obsahuje kyselinu palmitovú, stearovú, olejovú a linolovú. Sheabutter pomáha pokožke viazať vodu a chráni pred opätovným vysušením. Vyznačuje sa zjemňujúcim a vyhladzujúcim efektom.

SLEZ/MALVA

INCI: MALLOW (MALVA SYLVESTRIS) EXTRACT

Vodnatý výťažok z kvetov a listov slezu mierni podráždenie a je vhodný pre starostlivosť o citlivú pleť, ktorá má sklony k zanieteniu.

SÓJOVÝ PROTEIN

INCI: SOY (GLYCINE SOJA) PROTEIN

Obsahuje zaujímavé aminokyselinové spektrum. Spomaľuje procesy starnutia pokožky a zvyšuje jej elasticitu, pevnosť a vláčnosť. Zvyšuje hydratáciu a mierni prejavy zanietenia.

SLNEČNICOVÝ OLEJ

INCI: SUNFLOWER (HELIANTHUS ANNUUS) SEED OIL

Získava sa lisovaním zo semien slnečnice. Je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny (linolová a olejová kyselina), betakarotén, vitamín D a E. Dodá pleti ochranu pred stratou hydratácie, má regeneračný efekt, jemne detoxikuje a zaisťuje ľahkú podporu prekrvenia.

ŠPECIÁLNE BAHNO

INCI: SILT

Získava sa zo sladkovodných jazier východnej Evrópy. Je bohaté na rôzne látky mimo iné na kyselinu humnovú, minerálne látky a stopové prvky. Zjemňuje pleť a podporuje mezibunečnú výmenu kyslíku.

STIMODERM®

INCI: ALGAE EXTRACT

Extrakt z buniek zelenej riasy kmeňa chlamydomonas. Zvyšuje potenciál buniek, ktoré sa podielajú na regenerácii pokožky. Stimuluje rytmus aktivity buniek a zlepšuje harmonickú rovnováhu bunečných vrstiev. Aktivuje tak celkovú látkovú výmenu pleti.

SUPER KYSELINA HYALURONOVÁ

INCI: SODIUM ACETYLATED HYALURONATE

Na základe svojej modifikovanej molekulárnej štruktúry, čím sa líši od klasickej kyseliny hyaluronovej, má vyššiu schopnosť udržať dlhodobú zásobu vody v pokožke. Navyšuje hladinu hydratácie, zjemňuje vrásky a línie zo sucha. Má ochranné a vyhladzujúce vlastnosti.

ŠPECIÁLNE BETA GLUCANY

INCI: HYDROLYZED SCLEROTIUM GUM

Patria k prírodným polysacharidom. Získavajú sa z huby Sclerotium Rolfsii. Sú hodnotené ako mimoriadne účinné v spojení s hydratačným kolobehom v pokožke. Dodanú vlhkosť v pleti dlhodobo ukotvia a zabraňujú transepidermálnej strate vody. Pôsobia tiež proti precitlivelosti pleti a posilňujú jej ochrannú bariéru.

SVETLOROZPTYLUJÚCE – ODRÁŽAJÚCE PIGMENTY

INCI: SILICA, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), IRON OXIDES (CI 77491)

Úplne transparentné pigmenty odrážajú svetlo a opticky retušujú línie a vrásky. Podporujú jemný, rovnomerný a matne vypadajúci vzhľad pleti.

SYMCALMIN®

INCI: DIHYDROAVENANTHRAMIDE/ HYDROXYPHENYL PROPAMIDOBENZOIC ACID

Účinná látka pochádzajúca z ovsa neobsahuje žiadne zložky vyvolávajúce alergické reakcie. Skľudňuje pokožku, zjemňuje jej podráždenie a zčervenanie, pôsobí proti zápalovým procesom a predchádza jej ďalšiemu vzniku. Súčasne odstraňuje pocit svrbenia na pleti.

SESAFLASH®

INCI: HYDROLYZED SESAME PROTEIN PG-PROPYL METHYLSILANEDIOL

Špeciálne modifikovaný sezamový protein, ktorý sa prepojí s pleťou a zvyšuje jej pružnosť. Súčasne dodáva hydratáciu, vyrovnáva línie a vrásky a zaisťuje okamžitý vyhladzujúci efekt.

SVETELNÁ OCHRANA/UV – OCHRANNÁ KOMBINÁCIA

INCI: ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE / ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, TITANIUM DIOXIDE

Chráni pokožku pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia a predchádza jej predčasnému starnutiu.

SYN-VIPE

INCI: DIPEPTIDE DIAMINOBUTYROYL BENZYLAMIDE DIACETATE

Synteticky vyrobený protein štrukturálne napodobuje aktivitu enzymu Waglerinu -1, ktorý je obsiahnutý v hadom jede Tropidalaemus Wagleri. Účinná látka Syn-Vipe bola vyvinutá na výraznú redukciu vrások. Pôsobí intenzívne nie len na zjemnenie línií a vrások, ale má významný účinok a na mimické výrazové vrásky. Uvolňuje tvárové svaly a rozvolňuje stiahnutú pokožku v mieste aplikácie. Dlhodobé testy a štúdie aktívnej zložky Syn-Vipe potvrdili 67% úspěšnosť v zmiernení línií a vrások, 71% efekt v spevnení pokožky a 73% účinnosť vo zvýšení elasticity pleti.  
Jedy hadov sa rozlišujú predovšetkým v obsahu rôznych komplexných enzýmov, ktoré zasahujú do procesu látkovej výmeny a funkcií buniek. Typické pre všetky enzýmy je, že nemenia a nenapadajú procesy buniek, ale ako katalyzátory ovplyvňujú a riadia procesy látkovej výmeny. Stačí najmenšie množstvo hadieho jedu, aby se dosiahlo pozitívneho ovplyvnenia procesov buniek a látkovej výmeny. Už desaťročia sa používajú hadie jedy v nepatrnej koncentrácii k efektívnemu liečeniu v homeopatii. Tak mohli byť zaznamenané pozoruhodné liečebné úspechy u artrózy, revma, neurodermitis, sennej nádchy atď.

SPECIÁLNE VYPLŇUJÚCE POLYMERY

INCI: HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, SILICA

Veľmi rýchlo vyplňujú línie a vrásky a zaisťujú ich optickú redukciu.

T

TENSINE®

INCI: WHEAT (TRITICUM VULGARE) PROTEIN

Rastlinná účinná látka, ktorá zlepšuje elasticitu pleti a posilňuje jej imunitu.

TERMÁLNA VODA Z BADEN-BADENU

INCI: AQUA

Obsahuje vyváženú zmes minerálnych solí a stopových prvkov, ktoré vyrovnávajú a podporujú zdravý stav pleti. Aktivuje mikrocirkuláciu a látkovú výmenu pokožky.

V

VČELÍ VOSK

INCI: BEESWAX (CERA ALBA)

Používa sa v nepatrnom množstve a nezaťažujúcej formulácii k získaniu optimálnej konzistencie a pre lepšiu sklznosť produktov.

VITAMÍN A

INCI: RETINYL PALMITATE

Patrí k anti-aging substanciámm, ktorých klinický účinok je vedecky preskúmaný a podložený. Pomáha stimulovať stavbu nových buniek pokožky a nového tkaniva. Je veľmi účinný pri porušení pigmentácie, tvorbe akné, poškodení pokožky vplyvom slnečného žiarenia a extrémnom presušení pleti. Viditelne minimalizuje veľké póry a zlepšuje vzhľad línií a vrások. Spôsobuje vyššiu citlivosť na slnečné paprsky. Preto by mala byť pokožka ošetrovaná produktom s obsahem vitamínu A každodenne chránená vyšším svetelným faktorom.

VITAMÍN B3 (NIACINAMID)

INCI: NIACINAMIDE

Účinná substancia proti vzniku hyperpigmentácie, stabilizuje hladinu hydratácie, posilňuje ochrannú bariéru pokožky a podporuje jej regeneráciu.

VITAMÍN B5

INCI: CALCIUM PANTOTHENATE

Vápnitá soľ kyseliny pantotenovej má vyhladzujúcu schopnosť a zjednocuje povrch pokožky.

VITAMÍN C

INCI: MAGNESIUM ASCORBYL PHOSPHATE

Vitamín C je na základe svojich preukázaných účinkov obsiahnutý v mnohých produktoch väčšinou ako ascorbylfosfátová soľ, ktorá neni tak citlivá na svetlo a kyslík. Pôsobí ako antioxidant, zaisťuje ochranu pred predčasným starnutím pokožky spôsobeným vplyvom svetla a stimuluje kolagénovú syntézu. Posilňuje spojenie dermis – epidermis a má zosvetlujúci účinok na pigmentové škvrny.

VITAMÍN E

INCI: TOCOPHERYL ACETATE

Vedecké štúdie dokladajú, že vitamín E významne spomaľuje proces starnutia.
Proces starnutia začína najskôr na bunečnej úrovni. Neni teda od začiatku viditeľný. Neskôr je už sprevádzaný viditeľnými známkami, ako sú vrásky, línie alebo pigmentové škvrny. Vitamín E dokáže veľmi úzko spolupracovať s bunkami pokožky a tak tento zložitý proces oddialiť. Podobne funguje aj pre celkovú regeneráciu tela. Pomáha pokožke zachovať si mladistvý vzhľad, chráni pred UV žiarením. Je silným protihráčom voľných radikálov, má antioxidačnú vlastnosť a podporuje obnovu buniek pokožky (epitelizaci). Posilňuje schopnosť udržovať hydratáciu v pleti.

VITAMÍN F

INCI: LINOLEIC ACID

Názov používaný pre nenasýtené esenciálne mastné kyseliny, ako napr. kyselina linolová. Nenasýtené esenciálne mastné kyseliny sa používajú predovšetkým k starostlivosti o suchú pleť, zabraňujú vzniku presušeniu a vyhladzujú štruktúru pokožky.

VITAMÍN H

INCI: BIOTIN

Je skôr označovaný pod pojmom Biotin, ktorý je známy ako vitamín na ochranu pleti.
Mierni jemné vrásky a má obzvlášť ošetrujúce schopnosti.

Z/Ž

ZINKOGLUKANÁT

INCI: ZINC GLUCONATE

Jemný, biely prášok s adstringentnými a antibakteriálnymi vlastnosťami.

ZINKOXID

INCI: ZINC OXIDE

Biely, jemný prášok s protizápalovým, adstringentným a ľahkým účinkom vysušenia.

ZELENÁ KÁVA

INCI: COFFEA ROBUSTA SEED EXTRACT

Pochádza z Pobrežia Slonoviny. Vyznačuje sa predovšetkým vyšším obsahom kofeinu (v porovnaní s juhoamerickými kávovými zrnami). Kofein je známy ako zoštíhlujúca účinná látka s drenážnymi vlastnosťami. Stimuluje mikrocirkuláciu a látkovú výmenu buniek pokožky. Účinne bojuje proti prejavom únavy. Dodá svieži, žiarivý vzhľad.

ZELENÁ RIASA

viz Codiavelane®

ŽITNÝ PRÁŠOK / EXTRAKT

INCI: CORN EXTRACT

Slúži ako jemná brusná čiastočka, ktorá zjemňuje štruktúru pokožky a vyhladzuje.

ZLATE SFARBENÉ PIGMENTY

INCI: TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), MICA, IRON OXIDES (CI 77491)

Podporujú jemný elegantný odlesk pokožky a opticky retušujú drobné nedostatky.